Şehit babası "Ayakkabılarım çamurlu" diyerek makam aracına binmemiş!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İdlib'de Beşşar Esed rejimi unsurları tarafından düzenlenen hava saldırısı neticesinde şehit olan Yozgatlı Piyade Uzman Çavuş Hasan Hüseyin Özdemir'in cenazesinde şehit babası ile arasında duygusal bir konuşma yaşandığını kaydederek, "Cenazemizi defnettikten sonra şehidin babası İbrahim amca iyice yoruldu, bitkin düştü. İbrahim amca seni arabayla bırakayım, zaten çok yoruldun' dediğimde, 'Yok Bakanım, araba perişan olur. Bu çamurlu ayakkabılarla arabaya binmem' dedi. Ne kadar ısrar ettiysem de binmedi." ifadelerini kullandı. 

YAŞAM 07.03.2020, 15:20
Şehit babası "Ayakkabılarım çamurlu" diyerek makam aracına binmemiş!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İdlib'de Beşşar Esed rejimi unsurları tarafından düzenlenen hava saldırısı neticesinde şehit olan Yozgatlı Piyade Uzman Çavuş Hasan Hüseyin Özdemir'in cenazesine katıldığını bildirdi.

Bakan Kurum, cenazede şehit babası ile arasında geçen bir konuşmayı anlattı. 

"Bütün kardeşlerimizle omuzlarda cenazemizi götürdük"

Kurum, "Yozgat'ta aynı kalabalık ve hüzünde şehit cenazemiz vardı. Namaz esnasında şehidimizin babası İbrahim amca geldi. Ayaklarında, dizinde her halde sorun vardı, zor oturdu. Cenaze namazını kıldık. Cami ile mezarlık arası yarım saatlik bir mesafeydi. Ayaklarındaki rahatsızlığa rağmen, 'Ben oğlumun omuzlarda gitmesini istiyorum, sevaptır' dedi. Bütün kardeşlerimizle omuzlarda cenazemizi götürdük." ifadelerini kullandı. 

"Ne kadar ısrar ettiysem de binmedi"

Cenazenin defnedilmesinin ardından şehidin babasının iyice yorulduğunu ve bitkin düştüğünü kaydeden Kurum, "İbrahim amca seni arabayla bırakayım, zaten çok yoruldun' dediğimde, 'Yok Bakanım, araba mahvolur. Bu çamurlu ayakkabılarla arabaya binmem' dedi. Ne kadar ısrar ettiysem de binmedi. Giderken ise 'Bir emrin, isteğin var mı' diye sordum. 'Vatanımız, devletimiz sağ olsun. Köyde imamımız yok, bir imam gelirse en azından köyümüze hizmet eder' dedi. Vali Bey'e söyledik, bir imam görevlendirilmesi yapıldı. Anadolu irfanında, kendisi için bir şey istemeyen vakur ve tok bir duruş sergileyen İbrahim amcalarımız, kahramanlarımız ve şehitlerimiz var. Rabbim onların kıymetini bilenlerden eylesin." diye konuştu. 

Yorumlar (0)
28
parçalı az bulutlu