Şehit asker için köylüler seferber oldu

Hakkari’deki bir üs bölgesinde şehit olan askerin naaşının alınması için yurttaşlar olumsuz hava koşullarına rağmen seferber oldu.

YAŞAM 17.01.2022, 18:55 Koray
Şehit asker için köylüler seferber oldu

Hakkari’de görev yapan Jandarma Uzman Çavuş Ayberk Soyutemiz, meydana gelen silah kazası neticesinde şehit oldu. Kar yağışı ve tipi sebebiyle üs bölgesinden hava ve kara yoluyla alınamayan şehidin naaşı için köylüler adeta seferber oldu. Uzun uğraşlar neticesinde şehidin cenazesi üs bölgesinden alınarak şehir merkezine getirildi.

Kırşehir'de defnedilecek

Kırşehir’e bağlı Akpınar ilçesi nüfusuna kayıtlı olan şehidin acı haberi, babası Yakup ve annesi Fadime Soyutemiz’e bildirildi. Bekar olduğu öğrenilen 23 yaşındaki Ayberk Soyutemiz’in Gül adında bir kız kardeşi olduğu öğrenildi.

Şehit Soyutemiz'in naaşı, Akpınar ilçesine bağlı olan Hanyerisarıkaya köyünde toprağa verilecek. Vali Akbıyık'tan paylaşım

Hakkari Valisi İdris Akbıyık, kişisel soysal medya hesabı üzerinden gerçekleştirdiği paylaşımda köylülere teşekkürlerini iletti. Vali Akbıyık, “Şehidimizin naaşını almak üzere kötü hava koşullarına karşın seferber olan, çalışmalara iştirak eden Kadıköy halkına teşekkürlerimi sunuyorum.” sözlerini sarf etti.
 

Yorumlar (0)
13
açık