Sedanur Güzel cinayeti davasında karar verildi!

Kars'ta 9 yaşındaki Sedanur Güzel'i cinsel istismarda bulunarak katlettikleri öne sürülen sanıklardan 2'sine ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

YAŞAM 10.01.2020, 13:09 13.01.2020, 17:42
Sedanur Güzel cinayeti davasında karar verildi!

Kars’ın Kağızman ilçesine bağlı Paslı köyünde kaybolduktan 7 gün sonra cansız bedeni bulunan 9 yaşındaki Sedanur Güzel’e cinsel istismarda bulunup öldüren 3 sanığın yargılanmasında karar açıklandı.

Yozgat 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen karar duruşmasına sanıklar Ertan Bozkurt, Ahmet Bilen ve Himmet Uç, Diyarbakır 2 Nolu T Tipi Cezaevinden "Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi" aracılığıyla katıldı. 

Karar duruşmasında hakim karşısına çıkan sanıklar beraatlerini talep etti. Sedanur Güzel'in anne ve babası Handan ve Abdullah Güzel, sanıklara en ağır cezanın verilmesini istedi. 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı adına davayı takip eden Hukuk Müşaviri Avukat Neslihan Ete de sanıklara ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmesini talep etti. Yapılan savunmalardan sonra mahkeme heyeti duruşmaya 5 dakika ara verdi.

Ertan Bozkurt ve Ahmet Bilen'e ağırlaştırılmış müebbet!

Kararını duyuran mahkeme heyeti, temyiz yolu açık olmak suretiyle sanık Ertan Bozkurt ve Ahmet Bilen'e nitelikli adam öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet, cinsel istismar suçundan 30 yıl, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma suçundan ise 9 yıl hapis cezası verdi. Sanık Himmet Uç'un ise beraatine karar verildi.

Yorumlar (0)
16
açık