Sancaktepe'de faciadan dönüldü

İstanbul'da neredeyse gecenin rutini hâline gelen hurdalık yangınlarından biri daha dün gece Sancaktepe'de yaşandı.

YAŞAM 24.10.2019, 07:46
Sancaktepe'de faciadan dönüldü

İstanbul Sancaktepe'de bulunan bir hurdalık alanda gece saatlerinde çıkan yangın korkuya sebep oldu. Yabancı uyruklu çok sayıda çalışanın yatakhanesinin de bulunduğu alanda çıkan yangında yaralı veya can kaybı olmaması sevindirirken, çok sayıda itfaiye ekibinin müdahalesi ile yangın kontrol altına alındı.

Çalışanlar fark etmeseydi facia olacaktı

Yangın, saat 02.15 sıralarında Sancaktepe ilçesi, Abdurrahman Gazi Mahallesi, Sevenler Caddesi üzerinde bulunan Avşar Sokak'ta ki bir hurdalık alanda başladı. Açık alanda bulunan hurdalık malzemelerin henüz bilinmeyen bir sebepten ötürü yanmaya başlaması itfaiye ekiplerini harekete geçirdi. Çok sayıda itfaiye ekibinin kısa süreli müdahalesi sonucu kontrol altına alınan yangın sonrası uzun bir süre soğutma çalışması yapıldı. İtfaiye merdiveni ile yangına tepeden müdahale eden ekipler, yatakhane kısmını kontrol ederek içeride mahsur kalanın olup olmadığını kontrol ettiler. Yabancı uyruklu çok sayıda çalışanın yatakhaneden kendi çabalarıyla çıktığı öğrenilirken polis yangınla ilgili soruşturma başlattı. 

Polis ekipleri güvenlik önlemi aldı

Yangının çıktığı nokta ve çevresinde güvenlik önlemi alan polis ekipleri, itfaiye ekiplerine engel olabilecekleri düşüncesiyle çevredeki vatandaşları ve iş yeri sahibini yangın noktasına yaklaştırmazken yangının çıkış sebebini öğrenebilmek için soruşturma başlattı. Cadde giriş ve çıkışı ile sokağın giriş ve çıkışını kapatan polis güçleri emniyet şeridi içerisine aldıkları alana hiçbir vatandaşın girmesine izin vermedi.

Yorumlar (0)
21
açık