Sanat dünyasını yasa boğan haber: Ünlü oyuncu intihar etti

'Sakarya Fırat', 'Küçük Kıyamet', 'Şeref Meselesi' ve 'Savaşçı' gibi dizilerde rol alan oyuncu Merve Kayaalp, babası Rıza Kayaalp'a ait ruhsatlı tabanca ile yaşamına son verdi.

YAŞAM 19.09.2023, 10:15 20.09.2023, 11:16 Şeyda Gül
Sanat dünyasını yasa boğan haber: Ünlü oyuncu intihar etti

Oyuncu Merve Kayaalp'ten severlerini yasa boğan haber geldi. Birçok dizide rol alan ve henüz 36 yaşındaki ünlü oyuncu Merve Kayaalp intihar ederek hayatına son verdi.

Olay, Muğla'nın Dalaman ilçesinde Gazi Bulvarı'ndaki bir apartmanda gerçekleşti. Apartmanın ikinci katının balkonundan silah sesi geldiğini duyan bina sakinleri, 112 Acil Çağrı Merkezi'ne ihbarda bulundu. Yapılan ihbarı değerlendiren ekipler, olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk etti. Sağlık görevlilerinin yaptığı kontrolde genç bir kadının olay yerinde yaşamını yitirdiğini belirledi. Polis ekipleri yaptıkları incelemede intihar eden kadının, sinema oyuncusu Merve Kayaalp olduğunu tespit etti.

Babasına ait ruhsatlı silahla intihar etmiş

Olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmalarının tamamlanmasının ardından Kayaalp'in cansız bedeni otopsi yapılmak üzere Muğla Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı. Merve Kayaalp'in evde kimsenin olmadığı sırada babası Rıza Kayaalp'a ait ruhsatlı tabanca ile yaşamına son verdiği öğrenildi.

Merve Kayaalp kimdir?

1986 yılında dünyaya gelen Merve Kayaalp, ilk ve ortaokul eğitiminin ardından Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi oyunculuk bölümünden mezun oldu. Eğitim hayatının ardından yaklaşık bir buçuk yıl İstanbul Devlet Tiyatrosu'nda çalıştıktan sonra alternatif tiyatrolara geçen Kayaalp, bir dönem özel tiyatrolarda da boy gösterdi. Daha sonra dizilerde oyunculuk performansını sergilemeye başlayan Kayaalp, kamera önünde ilk oyunculuk deneyimini Sakarya Fırat ile yaşadı.

Merve Kayaalp’in rol aldığı diziler

Merve Kayaalp, 'Sakarya Fırat', 'Küçük Kıyamet', 'Düşler ve Umutlar', 'Elif', 'Şeref Meselesi' ve 'Savaşçı' dizilerinde rol almıştı.

Yorumlar (0)