Saldırıya uğrayan kız konuştu: Beni öldürecekti!

Rize'de oturduğu binanın girişinde eski erkek arkadaşı Besim Güngör tarafından bayılana kadar dövülen 18 yaşındaki Rabia T., "Önce elleriyle boğazımı sıktı, beni boğuyordu. Beni öldürmek istedi. Ben kendimi dışarı attım. Kendimi dışarı atmasaydım beni boğarak öldürecekti." dedi.

YAŞAM 29.07.2019, 14:43

Rabia T., oturduğu binanın girişinde eski erkek arkadaşı 24 yaşındaki Besim Güngör'ün saldırısına uğradı. 

Olay geçtiğimiz gün Rize Merkez Tophane Mahallesi Atatürk Caddesi üzerinde yaşandı. Rabia T. isimli kız evine gitmek üzere apartmana girdi. Kendisini apartmanın içerisinde bekleyen Besim Güngör adlı genç tarafından saldırıya uğrayan R.T. bir anda kendisini apartmandan dışarıya attı. Kaçmaması için kızı kolundan yakalayan genç, kızın yüzüne yumruk attı. Yumrukla yüzünden ağır darbe alan Rabia T. bir anda bayılarak yere yığıldı. Öfkeli genç, yerde baygın haldeki kıza tekme atmaya başladı.

Çevreden kızın yardımına gelen bir vatandaşın ittiği genç elini kolunu sallayarak olay yerinden uzaklaştı. Gözaltına alınan saldırgan Besim Güngör tutuklama talebiyle çıkartıldığı mahkemece adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. 

"Kendimi dışarı atmasaydım beni boğarak öldürecekti"

Eski erkek arkadaşının saldırısına uğrayan Rabia T., yaşadığı korku dolu anları anlattı. 

Besim Güngör ile 3 sene önce ayrıldıklarını ancak kendisinin peşini bırakmadığını söyleyen Rabia T., "Ben çok dayanıklı bir kızım. Böyle bir şey beklemiyordum.  Apartmana girdim, kafamı kaldırdım, burun buruna geldik. Önce elleriyle boğazımı sıktı, beni boğuyordu. Beni öldürmek istedi. Ben kendimi dışarı attım. Eğer ben kendimi dışarı atmasaydım beni boğarak öldürecekti. Kamera görüntülerinde belli oluyor. Beni apartman girişine çekmeye çalışıyor, ben dışarı çıkmaya çalışıyorum. Bana muşta ile vurdu. İlk darbelerle şok geçirdim ve bayıldım." diye konuştu.

"Beni tehdit ediyordu"

Güngör ile 3 yıldır görüşmediklerini kaydeden Rabia T. "Ama o ısrarla benimle arkadaş olmak istiyordu. Saplantı haline geldi. Ben kaçmaya çalıştıkça o üzerime geldi. Ben telefonla ve sosyal medyada engelledikçe o bir yolunu bulup bana ulaşmaya çalıştı. Uyuşturucu madde kullandığını duymuştum. Bunu duyunca ben ondan ayrılmak istedim. Beni tehdit ediyordu. Ben de onu engelledim ve hiçbir şekilde görüşmüyordum. Beni sürekli takip ediyordu. Onun için saplantı haline gelmiştim. Evin altına nasıl geldi anlamış değilim. Buluşurken kalabalık ortamları seçerdim. Çünkü onu tanıyordum. Bana zarar verebileceğinden endişe ederdim." ifadelerini kullandı.

"Serbest kalmasına inanamadım"

Rabia T., saldırganın serbest kaldığını duyunca ikinci bir şok yaşadığını belirterek, "Serbest kalmasına inanamadım. Niye serbest kaldığına dair bir fikrim yok. Bayıldıktan 5-6 saat sonra hastanede kendime geldim. Karakola gittim. O gün nezarethanedeydi. Hakim onu bırakmış. Biz de şok olduk. Sonra itiraz edildi ve tutuklandı. Şikayetçiyim. Cezasını çeksin." dedi.

"O kadının bu işle hiçbir ilgisi yok"

Fırında çalışan Beyhan Yılmaz adlı kadının o anda fırına girdiği için çeşitli suçlamalara maruz kaldığını belirten Rabia T., "Fırında çalışan kadına yönelik suçlamalar yapıldı. O kadının bu işle hiçbir ilgisi yok. Kadın benim geldiğimi görmedi. Telefonu çalınca fırının içine girdi. O da bana çok üzülmüş. Kaç gündür uyuyamıyor. Ben onun rüyalarına giriyormuşum. Onun bir suçu yok" dedi.

"Orada olsaydım, o gence müdahale ederdim"

Beyhan Yılmaz, güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde saldırıdan saniyeler önce çalıştığı fırına girmesi nedeniyle kendisine yöneltilen eleştirilere ilişkin, "Olay gerçekleşmeden önce telefon çaldı, kalkmışım. Şahısları tanımam. O anda orada olsaydım, o gence müdahale ederdim. Benim de kız çocuğum var. Bu yaşananlardan sonra sosyal medyada hakkımda yazılanlara çok üzüldüm." diye konuştu.

Yorumlar (0)
28
parçalı az bulutlu