Sağlık çalışanlarına en büyük destek!

Mikroskopla bile görülmediği hâlde koskoca dünyanın belini kıran koronavirüs ile ön cephede savaşan sağlık çalışanlarına, bir gerisinde mücadele veren Vefa Sosyal Destek Grubu'ndan destek geldi.

YAŞAM 13.04.2020, 12:05
Sağlık çalışanlarına en büyük destek!

Gaziantep’in İslahiye ilçesinde Vefa Sosyal Destek Grubu’nda görevli memurlar konvoy halinde hastanenin önüne gelerek, Covid-19 (yeni tip koronavirüs) ile büyük mücadele yürüten sağlık çalışanlarını alkışlayarak moral desteği verdi.

İslahiye ilçesinde bulunan Vefa Sosyal Destek Grubu üyeleri oluşturdukları konvoy ile İslahiye Devlet Hastanesi önüne gelerek, tüm dünyayı felç eden koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı zorlu koşullarda mücadele yürüten sağlık ekiplerine destek verdi. 

Gaziantep’in yaklaşık 65 bin nüfusa sahip ilçesi olan İslahiye’de 21 ekip ile merkezdeki 18 mahalle ile 49 kırsal mahallede dışarı çıkamayan vatandaşların her türlü ihtiyacı için gece gündüz hizmet eden Vefa Sosyal Destek Grubu çalışanları, hastanenin acil servisi önünde alkış tutarak, hastanede ve sahada hizmet veren sağlık çalışanlarına moral desteği verdi.

Grup, hastane başhekimini de ziyaret ederek, sağlık çalışanlarının ihtiyaç veya taleplerinin olup olmadığını sordu.

İslahiye Devlet Hastanesi Başhekim Dr. Mustafa Yıldız, destek sebebiyle mutluluğunu ifade ederek, "Bu bir ekip işidir, biz hastanede, siz sahada mücadele ediyorsunuz. Ziyaretinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum, Allah yardımcımız olsun, hastane çalışanları olarak bizde sizleri alkışlıyoruz" şeklinde konuştu.

Vefa Sosyal Destek Grubu üyeleri ise sağlık çalışanlarının zorlu süreçte en çok moral ve desteği ihtiyacı olan meslek grubunun olduğunu dile getirerek, tüm insanlık için çetin bir savaş veren sağlık çalışanlarının yalnız olmadığını göstermek istediklerini belirttiler.

Yorumlar (0)
1
parçalı bulutlu