Sağlık çalışanının burnunu kıran şahıs serbest bırakıldı!

Konya'da bir vatandaş, Ramazan Bayramı'nın ikinci günü gittiği hastanede, yakınının damar yolunu açmak isteyen acil tıp teknisyenine yumruk atıp burnunu kırdı. Söz konusu şahıs, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 

YAŞAM 27.05.2020, 12:47 27.05.2020, 12:51
Sağlık çalışanının burnunu kıran şahıs serbest bırakıldı!

Konya'nın Meram ilçesinde Tuncay A. isimli bir vatandaş, hasta yakınını Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirdi. Tuncay A. kan almak için damar yolu açmaya çalışan sağlık personeli ile tartışmaya başladı.

Sağlık personeline hakaretler yağdıran Tuncay A. acil tıp teknisyeni Abdullah Batı'nın sakin olması konusundaki uyarılarına öfkelendi. Bunun üzerine Tuncay A. Abdullah Batı'ya yumruk atarak burnunu kırdı.

Tuncay A. hastane personelinin müdahalesi üzerine etkisiz hale getirildi ve polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

"Personel arkadaşlar ayırmaya çalışırken tırnakları ile kolumu çizdi"

Saldırıya uğrayan acil tıp teknisyeni Abdullah Batı, polis merkezinde verdiği ifadede, "Olay günü beni kan almak için sarı alana çağırdılar. İsmini sonradan öğrendiğim şüpheli, hemşirelere 'Ablamın kolunu delik deşik ettiniz. Bu işi bilmiyorsanız buradan gidin. Sizin ne biçim iş ahlakınız var. İşi bilen biri gelsin' diye bağırıyordu. Ben de ona, 'O arkadaşlar onun damar yolunu açamadı zaten onlara bağırmaya hakkınız yok. Biz kimsenin canını yakmak için uğraşmayız' dedim. Ben böyle deyince yerinden kalkıp, yanıma geldi. Bana, 'O elini indireceksin lan, yapacağınız işe başlarım' diyerek küfürler etti sonra burnuma yumruk attı. Personel arkadaşlar ayırmaya çalışırken tırnakları ile kolumu çizdi. Sürekli bana ve oradaki personele hakaretler ediyordu. Şikâyetçiyim." açıklamasını yaptı.

Olay esnasında tekme atılan hakaret edilen hemşire Ayşe İrem B. (21) ile temizlik personeli Ramazan Ç. (31) de söz konusu şahıs hakkında şikâyette bulundu.

Tuncay A. emniyette yapılan işlemlerinin ardından "kasten yaralama" ve "hakaret" suçlarından adliyeye sevk edildi ve çıkarıldığı mahkeme tarafından adli kontrol koşuluyla serbest bırakıldı.

Yorumlar (0)
15
açık