Rektör hasta kılığına girdi, hastaneyi kapattı!

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, hasta kılığına girerek Kuşadası International Dent Care diş polikliniğine gitti. Rektör, çalışanlar tarafından hastalara bakılmadığı söylenince polikliniğin kapatılması yönünde talimat verdi.

YAŞAM 31.07.2019, 13:57 31.07.2019, 13:59
Rektör hasta kılığına girdi, hastaneyi kapattı!

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, gelen şikayetler üzerine hasta kılığına girerek Kuşadası International Dent Care diş polikliniğine gitti. Doktor ve çalışanların, "Hasta bakmıyoruz, doktorlar izinli, başka hastaneye gidin." demesi üzerine de rektör olduğunu söyleyerek hastaneyi kapattı.

Muayene olmak isteyen rektörü elinde sigara ile karşılayan personel, "Muayene olamazsınız, doktor yok, başka hastaneye gidin." deyince olanlar oldu. Bunun üzerine rektör, doktorun ne zaman geleceğini ve dişinin arıdığını söyleyince de "Neden bu kadar çok soru soruyorsunuz? Başka hastaneye gidin, doktorlar izinli. Bir aydır doktor yok." yanıtını aldı. 

"Vatandaşın mağdur edilmesine karşıyım"

Rektör Aldemir, vatandaşın mağdur edilmesine ve devletin israfa uğramasına karşı olduğunu söyleyerek, "Şikayetler üzerine hastaneye gittim. Görevliler, muayene olmadığını, doktorların izinli olduğunu belirterek başka hastaneye gitmemi istedi. Ben de 'Siz niye buradasınız o zaman’ dedim." ifadelerini kullandı. 

Çalışanların davranışlarının laubali olduğunu ifade eden Aldemir, şunları kaydetti:

"Üç katlı binanın klimaları da çalışıyordu. İsraf olduğunu ve hastalara saygısızlık yapıldığına karar verdim. Kapattık orayı. Rektör olduğumu da söyledim. Yeni doktorlarla en kısa zamanda açacağız."

Aldemir, Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi Başhekimi ile görüşerek kendisini tedavi etmeyen, tersleyen ve laubali davranan poliklinik çalışanlarının başka yere kaydırılması ve Kuşadası'nda polikliniğin kapatılması için talimat verdi. 

"Hastaya hizmet vermeyen bir yeri kapattık"

Rektör Osman Sekçuk Aldemir, vatandaşa nasıl davranıldığını ve sistemin nasıl aksadığını gördüğüne dikkat çekerek, şunları söyledi: 

"Hasta bakmayan ve laubali davranan personeli affetmem. Bir aydır hasta bakılmıyor, ama o personel her gün orada. Klima çalışıyor, elektrik yanıyor. Hastaya hizmet vermeyen bir yeri kapattık. Beni tanımamaları çok önemli değil. Önemli olan hasta bakmamaları ve davranış şekilleri."

Yorumlar (0)
20
açık