PKK'lı evladına sarılan baba: Yaşasın Türk ordusu!

Bir aile daha evladına kavuştu. Bu kez sevindiren haber Mardin'den geldi. Güvenlik güçlerinin ikna ettiği genç PKK'dan kaçarak güvenlik güçlerine sığındı. Yıllarca evlat acısı yaşayan baba oğluna sarılırken, "Yaşasın Türk ordusu." ifadesini kullandı.

YAŞAM 18.08.2020, 15:21 18.08.2020, 16:11
PKK'lı evladına sarılan baba: Yaşasın Türk ordusu!

Mardin'de güvenlik güçlerinin ikna çalışması sonucu bir aile daha PKK bölücü terör örgütünden kaçarak güvenlik güçlerine teslim olan evlatlarına kavuşmanın mutluluğunu tattı.

M.D'nin bölücü terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı olan YPG/PYD bünyesinde olduğu, Mardin Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ve İstihbarat Müdürlüğü tarafından koordineli olarak yapılan ikna çalışmaları sonucunda örgütten kaçmaya karar verdiği belirtildi. İstihbarat Müdürlüğünden kaçış yolu ile ilgili bilgi alan M.D, belirtildiği gibi Şırnak ilinin Silopi ilçesi yakınlarındaki Habur Sınır Kapısı'nda ulaşarak güvenlik güçlerine teslim oldu.

Mardin İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Şube Müdürlüğünün (TEM) işlemlerini yaptığı M.D, kısa süre sonra anne ve babasıyla bir araya getirildi.

Mardin İl Emniyet Müdürlüğünde gerçekleşen buluşmaya şahit olanlar da duygu dolu anlar yaşadı. M.D'nin babasının evladına sarılırken dilinden dökülen "Yaşasın Türk ordusu." ifadesi etrafta bulunanları gururlandırdı.

Yorumlar (0)
18
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur