Parası olmayan öğrencilere ücretsiz yemek veriyor!

Tekirdağ'da bir esnaf lokantasında, ekonomik durumu iyi olmayan öğrencilere ücretsiz yemek veriliyor.

YAŞAM 08.01.2020, 13:11
Parası olmayan öğrencilere ücretsiz yemek veriyor!

Eskicami Ortacami Mahallesi'ndeki lokantasında kokoreç, sucuk ekmek, tavuk ve köfte satışı yapan Efkan Kılıç, iş yerinin dışına "Bu soğuk kış günlerinde durumu olmayan öğrenci kardeşlerimize kapımız her zaman açıktır. Öğrenciler Çarşı ve Değirmenaltı şubemizde ücretsiz yemek yiyebilir." yazılı tabela astı.

Vatandaşların ve esnafın takdirini kazanan Kılıç, yıllardır şehit ailelerine ücretsiz yemek verdiğini belirtti. 

"10 yıldır dükkanımda şehit ailelerine ücretsiz yemek veriyorum"

Özellikle kış günlerinde ihtiyaç sahibi herkese kapılarını açtığını belirten Kılıç, "Biz güçlü bir ülkeyiz. Ülkemizde kimse açlıktan ölmez. Ben zaten 10 yıldır dükkanımda şehit ailelerine ücretsiz yemek veriyorum. Öğrenci kardeşlerimiz de aç kalsın istemem. Öğrencilik hali, durumu olmayan öğrencilerimiz oluyor. İhtiyacı olan öğrencilerimiz istedikleri zaman gelip burada ve Değirmenaltı'ndaki şubemizde ücretsiz yemek yiyebilir. Paylaşmayı bileceğiz. Paylaşmak güzeldir her zaman." diye konuştu.

"Bunu ben de yaşadım"

Vatandaşlardan Gülsüm Akan ise, "Çok güzel düşünülmüş. Maddi durumu kötü olan öğrenciler oluyor. Bunu ben de yaşadım. Bu, utanılacak bir durum değil. Diğer esnafların da bu durumu örnek olması lazım." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
19
açık