Otomobil alırken 740 bin TL dolandırıldı

Trabzon'da, internet adresinde ilanı verilen aracı satın almak isteyen kişi, 740 bin TL'sinin dolandırıldığı iddiasıyla emniyet güçlerine başvurdu.

YAŞAM 31.10.2023, 21:21 01.11.2023, 13:35 topcu
Otomobil alırken 740 bin TL dolandırıldı

Edinilen bilgi doğrultusunda, 41 yaşında M.B, bir internet adresinde başkent Ankara'dan satılan ikinci el aracı almak için ilandaki telefon numarasını aradı.

Aradığı şahsın otomobilin sahibi olduğunu sanarak pazarlık yapan M.B, bu şahısla satış için anlaştı.

Otomobili alması için vekalet verdiği arkadaşını başkent Ankara'daki notere gönderen M.B, telefonda kendisine verilen banka hesap numarasına 740 bin TL yatırdı.

Bu arada aracın gerçek sahibi ise daha evvel kendisini arayan zanlının yönlendirmesiyle kurulan telefon irtibatında anlaşmaya vardığı vekil alıcı ile satış yapmak için notere gitti. Burada vekaletle otomobili almak için bekleyen şahısla görüşen otomobil sahibi, işlemlere başlamak için paranın hesabına yatırılmasını talep etti. 

Otomobil sahibi, bir müddet beklemesine karşın paranın kendisine ulaşmadığını kaydederek satışı yapmadı.Noterde fark etti

M.B, telefonda görüşme sağlayarak hesabına parayı gönderdiği şahsın, notere giden otomobil sahibi olmadığını fark edince Trabzon Emniyet Müdürlüğüne giderek şikayette bulundu.

Polis, satıştaki otomobilin bilgilerini kullanarak sahte ilan veren kişinin hem alıcı hem de araç sahibi ile ayrı ayrı görüşüp anlaştıktan sonra noterde buluşmalarını sağladığının tespit edilmesi üzerine tahkikat başlattı.

Yorumlar (0)