Ortadoğu, "şampiyon Türkleri" konuşuyor

Suudi Arabistan’da her sene düzenlenen “Kur’an-ı Kerim’i ve Ezanı Güzel Okuma Yarışması” birinci ve ikincisi Türkiye’den çıktı. Sivas Şarkışla’da görev yapan İmam Muhsin Kara birinci olurken İstanbul Sarıyer’de görev yapan İmam Alpcan Çelik ise ikinci oldu. 

YAŞAM 22.04.2022, 08:13 22.04.2022, 09:31 Başak Çetin
Ortadoğu, "şampiyon Türkleri" konuşuyor

Suudi Arabistan, 2019 senesinden bu yana “Kur’an-ı Kerim’i ve Ezanı Güzel Okuma Yarışması” düzenliyor. Bu sene 4’üncüsü düzenlenen yarışmaya Türk imamlar damga vurdu. Sivas’ın Şarkışla ilçesinde Ravza Camii’nde imam hatiplik yapan Muhsin Kara birinci oldu. İstanbul’un Sarıyer ilçesinde bulunan Emirgan Hamid-i Evvel Camii’nde imam hatiplik yapan Alpcan Çelik ise ikincilik elde etti. Kara ve Çelik’in ödülü yüklü meblağlar oldu

Muhsin Kara yarışmada 2 milyon Suudi riyali kazanırken Alpcan Çelik ise 1 milyon Suudi riyali ödül aldı. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Muhsin Kara ve Alpcan Çelik’i sosyal medya hesabından paylaşarak tebrik etti. Kara ve Çelik hem Türkiye hem de Ortadoğu sosyal medyasında en çok konuşulan isimlerden oldu. Yorumlar (0)
10
açık