Ordu'da sel can aldı

Ordu'da şiddetli yağışların etkili olduğu Çaybaşı ve İkizce ilçelerinde yaşanan sel felaketinde bir kişinin hayatını kaybettiği öğrenildi.

YAŞAM 07.07.2024, 19:57 08.07.2024, 13:39 Şeyda Gül
Ordu'da sel can aldı

Ordu genelinde etkili olan sağanak yağış, Çaybaşı ve İkizce ilçesinde sele dönüştü. Yağışlar nedeniyle her iki ilçede kimi zaman dere suları köprü seviyesine ulaşırken, Çay Mahallesi'nde ikamet eden 83 yaşındaki Hatice Kocakoç, sel sularında kapıldı. Vatandaşların durumu fark etmesi üzerine yapılan ihbarın ardından bölgeye ulaşan ekipler, Karakoç'un cenazesine ulaştı. Kadının cansız bedeni suya kapıldığı yerin 2 kilometre uzağında bulundu.

Vali Erol’dan dikkatli olun uyarısı

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Ordu Valisi Muammer Erol, sele kapılan bir kadının cansız bedenine ulaşıldığını dile getirdi. Vatandaşlarımızı dere yataklarına yakın olan bölgelerde daha dikkatli daha tedbirli olmaları konusunda uyarılarda bulunduklarını ifade eden Vali Erol, “Akşam saatlerinde yağış bekliyoruz” dedi.

İkizce ilçesinde de şiddetli yağış hasara neden oldu

Zaman zaman şiddetini artıran yağışlar İkizce ilçesinde hasara yol açarken, yağış sebebiyle ilçenin içinden geçen derenin debisi yükseldi. Fatih, Merkez, Kocaman, Beylerce, Kutluca, Bolluk ve Kurtköy Mahallelerinde heyelanlar oluşurken, heyelan nedeniyle bazı mahallelerin yolu kapandı. Yoldaki bazı araçlar ise biriken balçık ve çamura saplandı.

Tüm ekipler sahada

Yağış nedeniyle meydana gelen heyelanlara ekiplerin müdahale ettiğini söyleyen İkizce Belediye Başkanı Osman Kaygı, ilçenin içerisinden geçen deredeki su seviyesinin yükseldiğini vurguladı. Taşmaması için önlem aldıklarını ifade eden Başkan Kaygı, tüm ekiplerin sahada olduğunu, yaşanan olumsuzlukları gidermek için çalışmalarına devam ettiklerini dile getirdi.

Yorumlar (0)