Ordu'da 36 daireli binaya tahliye

Ordu'ya bağlı Ünye ilçesinde aşırı yağış sebebi ile Gölevi Mahallesi'nde meydana gelen heyelandan dolayı bir sitede bulunan 10'ar katlı 3 bina tahliye edildi.

YAŞAM 10.08.2021, 01:36 10.08.2021, 16:26 Koray
Ordu'da 36 daireli binaya tahliye

Ünye ilçe merkezinde öğle saatlerinden sonra başlayan ve akşam saatlerinde şiddetini arttıran aşırı yağışların ardından Gölevi Mahallesi üzerinde bulunan Korukent Sitesi'ndeki 10 katlı ve 36 daireli binanın yanında heyelan meydana geldi. Siteye ait istinat duvarının hasar almasının ardından söz konusu binada yaşayan yurttaşlar siteden tahliye edilirken, iki blok ise site yönetimi tarafından önlem amaçlı boşaltıldı. Site sakinlerinin binalardan tahliyesinin ardından olay mahalline çok sayıda sağlık, güvenlik, itfaiye ve AFAD ekipleri geldi.

Site çevresi inceleniyor

Toprak kayması sebebi ile boşaltılan sitelerde yaşayan aileler, araçlarıyla birlikte yakınlarının yanına gitti. Bazı aileler ise Ünye Belediyesi tarafından tahsis edilen Ünye Turizm Otelcilik Lisesi'ne geçti. Gerekli önlemlerin alındığı site çevresinde jeoloji mühendislerinin gerçekleştirdiği incelemeler neticesinde binaya giriş hususunda ailelere bilgilendirme yapılacak.Yorumlar (0)
21
açık