Öğrencilere okulda cep telefonu yasağı!

Edirne'de çocukların okula cep telefonu getirmesi yasaklandı.

YAŞAM 25.10.2019, 14:05
Öğrencilere okulda cep telefonu yasağı!

Edirne'de okullarda Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Araçları Yönergesi gereği öğrencilerin cep telefonu kullanmaları yasaklandı.

Okul müdürlükleri tarafından velilere kısa mesaj yoluyla okullarda öğrenciler tarafından cep telefonu kullanımına yasak getirildiği bildirildi. 

Velilere gönderilen mesajda, şu ifadeler kullandı:

"Sayın velimiz, Edirne Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün talimatı doğrultusunda öğrencilerin okula cep telefonu getirmeleri uygun görülmemektedir. Bu nedenle 28 Ekim Pazartesi gününden itibaren çocuklarınızın okul cep telefonu getirmeleri yasaktır. Çocuğunuzla ilgili iletişimlerde okul telefonunu arayabilirsiniz."

Mesajda velilerin ulaşabileceği okulun telefon numarasına da yer verildi.

"En azından akıllı telefonlar kullanılmamalı"

Veli Seval Kaba, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, cep telefonu uygulamasını doğru bulduğunu belirtti. 

Öğrencilerin sosyal medya yada internette fazla vakit geçirerek derslerine vakit ayırmadığını kaydeden Kaba, "Veliler olarak biz yasaklasak da okulda çocuklar bir şekilde kullanıyorlar cep telefonunu. Bence de okulda en azından akıllı telefonlar kullanılmamalıdır. Benim çocuğum da kullanıyor maalesef bağımlılık derecesinde." ifadelerini kullandı.

Veli Ayşe Durmaz, çocukların okulda telefonu kullanmasını doğru bulmadığını ifade ederek, "Öğrenci kendini derse vermiyor. Derslerine çalışmıyorlar cep telefonu ile oynamaktan." açıklamasında bulundu.

Yorumlar (0)
28
az bulutlu