O hakim görevden uzaklaştırıldı

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), duruşma esnasında avukatın etek boyu sebebiyle tepki veren hakim Mehmet Yoylu'nun tedbiren görevden uzaklaştırılmasına karar verdi.

O hakim görevden uzaklaştırıldı

İstanbul Anadolu 2. İş Mahkemesi'ndeki bir duruşma esnasında mahkeme hakiminin, davacı avukatının etek boyunun diz üstünden 15 santimetre yukarıda olması nedeniyle İstanbul Barosu'na bildirmek üzere fotoğrafının çekilmesini istemesi duruşmada tartışmaya neden olmuştu.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül de olayla ilgili şu yorumu yapmıştı: 

"Mesleğinde 30 yıldan fazla bir süreyi geride bırakmış, artık geriden gelenlere iyi örnek olması gereken bir yargı mensubunun önündeki davayla değil de avukatın kılık kıyafetiyle meşgul olması hiçbir şartla kabul edilemez. Hukuk sistemimiz, adalet dağıtırken de adalet ararken de hiç kimsenin kılık, kıyafet veya yaşam tarzı nedeniyle ayrımcılığa ve keyfi işleme maruz kalmasına izin veremez, göz yumamaz."

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), İstanbul Anadolu 2. İş Mahkemesi hakimi Mehmet Yoylu tedbiren görevden uzaklaştırıldı.

HABERİN AYRINTILARI İÇİN TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2019, 18:24

Hakan Öksüz

Hakan Öksüz 1992 yılında Trabzon’da dünyaya geldi. İlköğrenimini ve ortaöğrenimini Trabzon’da yaptı. Gazi Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümünden 2014 yılında mezun oldu. Anadolu Ajansında muhabir olarak çalıştı. Daha sonra bir internet haber portalında editör olarak görev aldı. Öksüz, 2018 yılından bu yana Habernediyor.com’da editör olarak görev yapıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER