Nuri Pakdil son yolculuğuna uğurlandı!

Üst solunum yolu enfeksiyonu sebebiyle yaşamını yitiren yazar Nuri Pakdil, son yolculuğuna uğurlandı.

YAŞAM 19.10.2019, 18:39
Nuri Pakdil son yolculuğuna uğurlandı!

Ankara Şehir Hastanesi'nde 85 yaşında hayatını kaybeden Türk edebiyatının önemli isimlerinden Nuri Pakdil için Hacı Bayram Camisi'nde cenaze töreni yapıldı.

Pakdil ailesi ve yakınlarının yanı sıra törene TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, eski bakanlar Bekir Bozdağ, Mehdi Eker, Efkan Ala, Suat Kılıç, Emrullah İşler, Beşir Atalay, Ali Babacan, Pakdil'in sevenleri ile yakın arkadaşlarından yazar Rasim Özdenören de katıldı.

Pakdil ailesine taziyelerin iletilmesinden sonra eski Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez tarafından cenaze namazı kıldırıldı.

Cenaze namazından sonra bir genç, "Kudüs Şairi"nin bir şiirini okudu. Pakdil'in naaşı, toprağa verilmek üzere, Taceddin Dergahı'na götürüldü.

Yorumlar (0)
22
parçalı bulutlu