Necmettin Batırel yardım istedi, Özgür Demirtaş "şakkadanak" yetişti!

Yıllar önce yaptığı dolar yorumuyla gündeme gelen ve "şakkadanak" olarak tanınan Necmettin Batırel, TRT'den 4,5 yıl boyunca tazminatını alamadığını belirterek sosyal medyadan, "Yardım edecek bir dost yok mu?" çağrısında bulundu. Batırel ile zaman zaman polemik yaşayan Prof. Dr. Özgür Demirtaş yardıma koştu.

YAŞAM 26.08.2023, 16:03 26.08.2023, 16:18 Hakan Öksüz
Necmettin Batırel yardım istedi, Özgür Demirtaş "şakkadanak" yetişti!

Yazar Necmettin Batırel ile Finans Uzmanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş arasındaki dolar diyalogu, yıllar boyunca sosyal medyada en çok paylaşılan atışmalardan biri oldu. Doların 3,5 liraya çıktığı günlerde, "Ben olsam 10 milyar doları şakkadanak satarım. Yetmedi, bir 10 milyar daha satarak doları düşürürüm." diyen Batırel'e Özgür Demirtaş'tan gelen "olmaz" yanıtı, gündeme oturmuştu.

Özgür Demirtaş için "çakma ekonomist" demişti

Özgür Demirtaş için "çakma ekonomist" yorumunu yapan Necmettin Batırel, "Özgür Demirtaş'ı ünlü yaptım ama bu ünü kaldırmadı." demişti. Özgür Demirtaş, Batırel'in bu sözlerine sert tepki göstermişti.

Batırel: "Yardım edecek bir dost yok mu?" 

Sözleşmesini sona erdiren TRT'den 4,5 yıl boyunca tazminatını alamadığını kaydeden Necmettin Batırel, sosyal medyadan yardım istedi. "Allah rızası için bana yardım edecek bir dost yok mu?" diyen Batırel, "Karşı taraf parayı yatırdı ancak istinaf mahkemesinde daha açtı. İstinaf mahkemesi dosyayı ne zaman görüşecek?" ifadelerini kullandı.

Özgür Demirtaş: "Nereden nereye..." 

Batırel'in yardımına yetişen isim, yıllar boyunca defalarca kez atıştığı Özgür Demirtaş oldu. Bu durumu sosyal medyadan paylaşarak Necmettin Batırel'e yardım edebileceğini kaydeden Demirtaş, "Hayat çok garip. Nereden nereye..." ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)