Müzik denetimleri devam ediyor: Ankara’da 45 mekan denetlendi 

Normalleşme kapsamında getirilen 24.00’dan sonraki müzik yasağı kapsamında denetimler sürüyor. Dün gece saatlerinde Ankara’daki 45 eğlence mekanında denetim yapıldı. Kurallara uymayan iş yerlerine para cezası kesildi. 

YAŞAM 03.07.2021, 08:17 04.07.2021, 09:16 Başak Çetin
Müzik denetimleri devam ediyor: Ankara’da 45 mekan denetlendi 

Covid-19 salgın tedbirleri kapsamında duyurulan 24.00’dan sonra müzik açılmaması ve şarkı söylenmemesi yönündeki kurala yönelik denetimler tüm hızıyla devam ediyor. Ülkenin genelinde süren denetimlerde dün gece Ankara’daki polislerin merkezinde eğlence mekanları vardı. 

Gece saatlerinde 45 eğlence mekanında denetleme yapan Ahlak Büro Amirliği ekipleri, şüpheli iş yerlerine habersiz denetim yaparken şüpheli kişilerin de GBT sorgusunu yaptı. 45 eğlence mekanında düzenlenen denetimlerde kurallara uymadığı belirlenen pek çok iş yerine ceza kesildi. Vatandaşlar Covid-19'a karşı uyarıldı 

Polis ekipleri, eğlence mekanlarında mesafesiz ve maskesiz şekilde oturan kişileri kurallara uymaları konusunda uyardı. Kimlik ve GBT kontrolü yapan ekipler, mutasyon ve aşı hakkında da bilgilendirme yaptı. 

Yorumlar (0)
17
kapalı