Motosiklettekileri öldürüyordu, motosiklettekiler de onu!

Çağlayan'da yoldan geçen araçlara bütün halindeki kaldırım taşlarını atarak zarar veren yabancı uyruklu genç, attığı son kaldırım taşı ile motosiklettekileri öldürüyordu. Devrilen motosikletten inen kişiler, yabancı uyruklu genci bıçakladı.

YAŞAM 03.05.2020, 17:49
Motosiklettekileri öldürüyordu, motosiklettekiler de onu!

İstanbul Şişli Çağlayan’da yol üstünden 4 otomobile bütün hâlinde kaldırım taşı atarak zarar veren yabancı uyruklu genç, taşın denk gelmesi sonucu yere savrulan motosiklettekiler tarafından bıçaklandı. Yerde dakikalarca yaralı olarak yatan ve kan kaybeden genç, olay yerine gelen ambulansla hastaneye götürüldü.

Olay, saat 16.15 sıralarında Şişli Abide-i Hürriyet Caddesi üzerindeki tünel girişinde yaşandı. Yabancı uyruklu iki genç battı-çıktıya giren araçlara yukarıdan kaldırım taşı attı. Taşların isabet ettiği 4 otomobilde maddi hasar meydana gelirken, taşlardan biri de motosikletli bir sürücüye denk geldi. Dengesini kaybetmesi sonucu yere düşen motosikletli, öfkelenerek cebinden çıkarttığı bıçakla gençlerden birini bıçakladı. Şahıs ardından motosikletine binerek olay yerine uzaklaştı.

Araçları zarar gören diğer sürücülerin ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi geldi.

Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Devriye Ekipler Amirliği görevlileri, şerit çekerek çevrede güvenlik önlemi aldı.

Yaralı genç uzun süre sesini çıkartmadan yerde beklerken, şoka girmiş şekilde etrafı izlediği görüldü.

Kan gölüne dönen olay yerine bir süre sonra gelen sağlık ekipleri, yaralı genci sedyeye alarak ambulansla tedavi edilmek üzere hastaneye kaldırdı.

Akıl hastası olduğu ortaya çıktı

Diğer taraftan hastaneye kaldırılan gencin hayati tehlikesinin olmadığı öğrendi. Ayrıca, yabancı uyruklu gencin dün gece tedavi için Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi psikiyatri servisine götürüldüğü daha sonra da oradan kaçıp olayı gerçekleştirdiği ortaya çıktı.

"Denk gelseydi, eşim ölmüştü"

Aracı zarar gören vatandaş, kaldırım taşı atan yabancı uyruklu genç yüzünden az kaslın eşinin öleceğini vurgulayarak şöyle konuştu:

"Yerde yatan genç, arabamızla giderken bize kaldırım taşı attı. Yan tarafta eşim oturuyordu, denk gelseydi eşim çoktan ölmüştü. Bıçaklayanı görmedim. Ben ilerideydim, taş ata ata geliyorlardı. Şu an 4 araç zarar gördü. Yapan da yabancı uyrukluydu. Bir şahıs demirin dibinden taş attı, sonra pat pat sesler gelince araçların taşlandığını anladık. Polis ekiplerini aradık fakat ben bıçaklanma olayını net görmedim. Motosikletin düştüğünü gördük. Yukarıda şahıslar görmüş yapanı.”

Olay ardından polis ekipleri, görgü tanıklarının ifadelerine başvurarak motosiklettekileri yakalamak için çalışma başlattı.

Yorumlar (0)
13
açık