Montun bulunduğu bölge aranıyor

Bursa Uludağ'da 8 gün önce kaybolan amatör dağcı 2 arkadaştan birinin montu bulundu. Arama alanı, mont merkezli daraltıldı.

YAŞAM 09.12.2019, 10:34 09.12.2019, 14:06 Hülya İlgin

Bursa Uludağ'da kayıp 2 amatör dağcı arkadaşı arama çalışmaları 8'inci gününde de tüm hızıyla sürüyor. 37 yaşındaki Efe Sarp'a ait kırmızı mont, yeşil bere ve anahtarlığın bulunduğu bölgeye yoğunlaşan ekipler, Küreklidere Şelalesi yakınlarında sarp kayaların arasında ve dere yataklarında çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Bursa'da 1 Aralık günü Uludağ zirveye tırmanmak için hareket eden ve daha sonra haber alınamayan 37 yaşındaki Efe Sarp ve 31 yaşındaki Mert Alpaslan'ın arama çalışmalarında 170 saat geride bırakıldı.

37 yaşındaki Efe Sarp'a ait kırmızı mont ve yeşil berenin bulunduğu Uludağ'ın 8 kilometre kuzeybatısındaki bölgeye yoğunlaşan ekipler sabahın ilk ışıklarıyla yeniden faaliyete başladılar.

5 Jandarma Özel Harekat (JÖH) Timi, 16 Jandarma Arama Kurtarma, 30 AFAD, 95 kişilik sivil arama kurtarma ekibi olmak üzere toplam 216 personel, bir adet insanlı keşif uçağı (JİKU), 2 helikopter, bir de termal metal dedektörlü drone arama kurtarma çalışmalarına devam ediyor.

Ayrıca bir ekip de Softaboğan Şelalesi istikametinden Uludağ'a doğru tırmanarak tarama yaparak iz arayacak. Hava sıcaklığının -5 dereceye olduğu Uludağ'da arama çalışmaları hız kesmeden sürüyor.

Yorumlar (0)
-4°
sisli