Meteoroloji’den kritik fırtına uyarısı

Meteoroloji’den yapılan açıklamada, Karadeniz, Ege ve Marmara denizlerinde fırtına uyarısında bulundu. Buna göre, bugün akşam saatlerinden sonra İstanbul'un Karadeniz'e bakan kıyı kesimlerinde fırtına bekleniyor.

YAŞAM 05.11.2023, 14:21 06.11.2023, 12:10 Şeyda Gül
Meteoroloji’den kritik fırtına uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son hava tahminlerine göre, Karadeniz, Ege ve Marmara denizlerinde fırtına beklendiği belirtildi. Buna göre, rüzgar bugün akşam saatlerinden itibaren Kuzey Ege'nin kuzeyinde, Çanakkale'nin kıyı kesimlerinde güney ve güneybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde fırtına şeklinde kendisini gösterecek. Fırtınanın yarın sabah saatlerinden itibaren ise etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Marmara’da fırtına etkili olacak

Marmara Denizi'nde ise rüzgar, bugün akşam saatlerinden sonra güney ve güneybatı yönlerinden 6 ila 8 kuvvetinde fırtına şeklinde esecek. Marmara’da da rüzgarın yarın sabah saatlerinden itibaren etkisini kaybedeceği kaydedildi.

Ulaşımda aksamalar yaşanabilir

Batı Karadeniz'in batısında, Tekirdağ, Kırklareli ile İstanbul'un Karadeniz'e bakan kıyı kesimlerinde bugün akşam saatlerinden sonra güney ve güneybatı yönlerinden 6 ila 8 kuvvetinde fırtına şeklinde esmesi beklenen rüzgar, yarın sabah saatlerinden itibaren etkisini yitirecek.

Denizlerde yaşanacak fırtına nedeniyle bölgelerden yapılan uyarılarda, ulaşımda meydana gelecek aksamalara ilişkin uyarılarda bulunuldu.

Bugün bazı seferler iptal edilmişti

Bursa Deniz Otobüsleri'nin internet sayfasından yapılan açıklamada olumsuz hava şartları nedeniyle bazı seferlerin iptal olduğu duyurulmuştu.

İşte iptal olan o seferler:

09.30 Bursa (Mudanya) - Armutlu (İhlas)

09.30 Bursa (Mudanya) - İstanbul (Eminönü/Sirkeci)

10.00 Armutlu (İhlas) - İstanbul (Eminönü/Sirkeci)

10.30 İstanbul (Eminönü/Sirkeci) - Bursa (Mudanya)

BUDO'nun 08.00 saatlerindeki 2 seferi de aynı gerekçeyle yapılamamıştı.

Yorumlar (0)