Meteoroloji’den 5 günlük rapor: Barajlar dolmaya başlayacak 

Hava sıcaklıklarının çarşamba gününden itibaren ülke genelinde hissedilir derecede azalacağını belirten Meteoroloji, yurdun yüksek kesimlerinde kar yağışının beklendiğini aktardı. 

YAŞAM 08.11.2021, 08:24
Meteoroloji’den 5 günlük rapor: Barajlar dolmaya başlayacak 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, haftalık hava tahmin raporlarını yayınladı. Rapora göre bugün, Doğu ve Orta Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi, Marmara, Akdeniz’in kuzeyi, Ege ve İç Anadolu bölgelerinde yoğun derecede sis bekleniyor. Sis, yağmura dönüşecek 

Yoğun sis, salı gününden itibaren yerini yağışa bırakacak. Bu yağışın özellikle Doğu ve Orta Karadeniz ile Marmara’da etkili olması bekleniyor. Yağmur, kışa dönecek 

Çarşamba gününden itibaren ülke genelinde sis etkisini kaybedecek. Mevsim normallerine dönecek hava sıcaklığı, hissedilir derecede düşecek. Karadeniz, Doğu Anadolu ve Marmara Bölgelerinde yağmurlar artarken ülkenin yüksek kesimlerinde kar ve karla karışık yağmur bekleniyor. 

Perşembe günü de ülke genelinde yağmur, kar ve karla karışık yağmur devam edecek. Cuma günü ise ülke genelindeki yağışların son bulması öngörülüyor. 

Yorumlar (0)