Meteoroloji uzmanından kritik uyarı: En berbat iki geceye hazır olun

Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten, tüm Türkiye’de sıcak havanın etkisi artarak devam ederken yaptığı açıklamada “En berbat iki geceye hazır olun” dedi.

YAŞAM 04.08.2023, 08:33 Şeyda Gül
Meteoroloji uzmanından kritik uyarı: En berbat iki geceye hazır olun

Tüm Türkiye’yi etkisi altına alan ''Eyyam-ı Bahur' sıcakları bunaltmaya devam ediyor. Termometreler yükselmeyi sürdürürken Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten’ten kritik uyarı geldi. “En berbat iki geceye hazır olun” diyen Ökten’in yorumu sıcaklıkların daha da artacağına işaret ediyor.

En berbat 2 geceye hazır olun

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda 2 geceye dikkat çeken Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten, bu gece ve yarın nem oranının çok yüksek olacağını söyledi. Senenin ve uzun senelerin en nemli iki gecesini geçireceğimizin altını çizen Ökten, “Nem seviyesi korkunç boyutta. Gökyüzünü geceleyin nem bulutları kaplayacak. Ter su içinde kalacağız” ifadelerini kullandı.

Basra sıcakları yarın etkisini arttıracak

“Bugün Basra sıcaklarının etkisi altına giriyoruz” diyen Ökten, bugün etkisini hissetmeye başladığımız sıcakların yarın etkisini artıracağını vurguladı. Saat 11 - 16 arası dışarı çıkmamaları konusunda vatandaşları uyaran Ökten, “Cuma günü sıcaklar daha da etkili. Cumartesi sıcaklar biraz düşse de; nem seviyesi çok artacak” değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar (0)