Meteoroloji uyardı: Sağanak yağışlar etkili olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 7 Ekim 2022 Cuma gününe ilişkin hava durumunu tahminlerini paylaştı. Yayımlanan mesajda, gün içinde sağanak yağış beklenen iller de tek tek açıklandı. 

YAŞAM 07.10.2022, 09:13
Meteoroloji uyardı: Sağanak yağışlar etkili olacak

Meteoroloji’den alınan son verilere göre bugün İç Ege, Marmara’nın doğusu ve güneyi, Muğla, Akdeniz’in büyük bölümü, İç Anadolu Bölgesi, Orta Karadeniz, Batı Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ile Malatya’nın batı çevrelerinde sağanak yağışlar etkili olacak. Yağışların özellikle öğle saatlerinde Batı Akdeniz’in iç kesimleri, Konya çevresi, Antalya’nın doğusu ve Muğla’nın kıyı kesimlerinde kuvvetli olacağı bildirildi. 

Meteoroloji’den peş peşe uyarı mesajları

Antalya’nın Korkuteli, Kumluca, Finike, Kaş ve Demre ilçeleri ile Muğla’nın Fethiye, Seydikemer, Ortaca, Dalaman ve Köyceğiz ilçeleri için bir uyarı mesajı yayımlayan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, sağanak yağışların bu bölgelerde etkili olacağını duyurarak, vatandaşları dikkatli ve tedbirli olmaya davet etti. Meteoroloji’den yayımlanan bir diğer uyarı mesajında yağışların yarın sabahtan itibaren Konya’nın batısı ve kuzeyi, Isparta çevreleri, Afyonkarahisar’ın doğusu, Burdur’un doğusu ve Antalya’nın doğusunda kuvvetli olacağı vurgulandı. 

Kuzey Ege ve Marmara’da kuvvetli rüzgar bekleniyor

Açıklanan son verilere göre bugün kuzey, batı ve iç kesimlerdeki hava sıcaklıkları mevsim normallerinin altına düşecek. Diğer yerlerdeki hava sıcaklıkları ise mevsim normallerinde seyredecek. Öte yandan bugün Kuzey Ege ve Marmara’da rüzgârın kuvvetli esmesi bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bölgedeki görülmesi muhtemel olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı. 

Yorumlar (0)