Meteoroloji uyardı: Kuvvetli yağış ve rüzgar!

Meteoroloji'den alınan bilgilere göre bugün yurdun bazı kesimlerinde kuvvetli yağış ve rüzgar bekleniyor. Peki hava sıcaklığı nasıl olacak? İşte detaylar...

YAŞAM 15.11.2023, 08:12 Hakan Öksüz
Meteoroloji uyardı: Kuvvetli yağış ve rüzgar!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 15 Kasım Çarşamba gününe dair hava durumu tahminlerini paylaştı. Bilecik hariç Marmara, Karadeniz'in batısı, Kıyı Ege, Doğu Anadolu'nun güneydoğu kesimlerinde bugün sağanak yağış bekleniyor.

Yağış beklenen illler

Akşam saatlerine kadar yağışlar; Diyarbakır, Hatay'ın kıyıları, Siirt, Batman, Iğdır, Ağrı, Tunceli, Muş ve Bingöl'de etkili olacak. Akşam saatlerinden sonra Marmara ile Batı Karadeniz kıyılarında başlayacak yağış, geceye doğru kuvvetlenecek.

Bartın, Kastamonu ve Zonguldak'a uyarı

Meteoroloji'den aktarılan bilgilere göre gece saatlerine doğru Bartın, Kastamonu kıyıları ile Zonguldak'ta yağışlar yer yer kuvvetli olacak. Kuvvetli yağışlardan dolayı bu illerde ani sel ve su baskını gibi olumsuzlukların yaşanabileceği bildirildi.

Kuvvetli rüzgara dikkat!

Marmara'da akşam saatlerine kadar güneybatıdan esecek rüzgar, ara sora orta kuvvette hissedilecek. Marmara'nın batısında rüzgarın kuvvetli(40-60 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı nasıl olacak? 

Peki hava sıcaklığı nasıl olacak? Yurt genelinde hava sıcaklığı bugün 2 ila 4 derece artacak. İstanbul'da hava sıcaklığı 20, Ankara'da 17, İzmir'de 23, Antalya'da 25, Hatay'da 24, Trabzon'da 19 ve Hakkari'de 11 derece olacak.

Yorumlar (0)