Meteoroloji'den yüksek sıcak, kuvvetli rüzgar ve sağanak uyarısı!

Meteoroloji'den alınan bilgilere göre bugün yurt genelinde hava sıcaklıkları yüksek seyredecek. Hava sıcaklığı bugün bir hayli yüksek. Bazı bölgelerde sıcaklık bugün de artacak. İki bölge için kuvvetli rüzgar uyarısı yapan Meteoroloji, yağış beklenen bölgeleri sıraladı. 20 Haziran 2024 Perşembe gününe ilişkin hava tahminleri haberde...

YAŞAM 20.06.2024, 09:27 Hakan Öksüz
Meteoroloji'den yüksek sıcak, kuvvetli rüzgar ve sağanak uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün aktardığı bilgilere göre yurt genelinde hava sıcaklıkları mevsim normallerinden 5-10 derece yüksek seyredecek.

Doğu Anadolu’nun kuzey kesimleri, Karadeniz'in doğusu, Van'ın doğusundaki ilçeler, Toroslar, Burdur, Denizli ve Uşak'ta gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

İki bölgeye kuvvetli rüzgar uyarısı

Rüzgar çoğunlukla kuzeyden esecek. Yurdun güneydoğusunda güneybatı ve batılı yönlerden orta kuvvette esecek rüzgarın, Ege'nin kuzeyi ve Marmara'nın güneybatı kesimlerinde yer kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor. 

Marmara'da hava sıcaklığı artıyor

Marmara'da hava sıcaklığı bugün 1 ila 3 derece daha yükselecek. Poyrazın sert eseceği öngörülüyor. İstanbul'da hava 32, Edirne'de 38 ve Çanakkale'de 34 derece olacak. 

İç Anadolu ve Ege'de sıcaklık yüksek

İç Anadolu'da poyraz etkisini artıracak, hava sıcaklığı da bir miktar yükselecek. Ege'de sıcaklık çok yüksek seyredecek.

Bugün Ankara 34, İzmir 38, Bursa 35 ve Eskişehir 33 derece. Aydın'da termometreler 44 dereceyi gösterecek. Hava sıcaklığı Denizli'de 42, Manisa'da 40 ve Bodrum'da 37 derece olacak.

Trabzon ile Artvin arasında yağış bekleniyor

Doğu Karadeniz'de hava nispeten serin. Trabzon ile Artvin arasında kısa süreli sağanak yağış beklentisi var. Sahil kesimlerinde yükselen nem ile birlikte sıcaklık daha fazla hissedilecek.

Doğu Anadolu için yağış beklentisi

Doğu Anadolu'da ani yaz sağanakları görülebilir. Termometreler Şanlıurfa'da 44, Diyarbakır'da 43 dereceyi gösterecek. Erzurum, Ağrı ve Kars'ta kısa süreli yerel sağanak yağışların etkili olması bekleniyor. 

Yorumlar (0)