Meteoroloji'den yağmur ve rüzgar uyarısı: Sıcaklık düşüyor mu?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 25 Haziran 2024 Salı gününe ilişkin hava raporunu yayımladı. Bazı illerde yağış bekleniyor. İki bölgede rüzgar kuzeyden orta kuvvette esecek. Peki hava sıcaklığı nasıl olacak? İşte Meteoroloji'nin bugüne ilişkin hava tahminleri...

YAŞAM 25.06.2024, 08:19 Hakan Öksüz
Meteoroloji'den yağmur ve rüzgar uyarısı: Sıcaklık düşüyor mu?

Meteoroloji'nin son değerlendirmelerine göre bugün yurdun doğu ve iç bölgeleri yer yer çok bulutlu olacak. Batı Akdeniz’in iç bölgeleri, Hakkari, Afyonkarahisar, Rize, Trabzon ve Artvin'de gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. 

Yağışların; Giresun ile Ordu'nun denizden uzak kesimleri, Ağrı'nın doğusu ve Van'da da etkili olacağı tahmin ediliyor. Yurdun diğer kesimleri gün boyunca az bulutlu ve açık olacak.

Ege ve Marmara'da rüzgar orta kuvvette esecek

Ege'nin kıyı kesimleri ve Marmara'da rüzgar kuzeyden yer yer kuvvetli (40-60 km/saat) esecek. Güneydoğu Anadolu'nun güneyi ve Akdeniz'in kıyı kesimlerinde ise rüzgarın batıdan zaman zaman orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Hava sıcaklığı nasıl olacak?

Hava sıcaklıklarında ise önemli bir değişiklik yok. Mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edecek sıcaklıklar, normal değerlerden 5 ila 10 derece yüksek olacak. İstanbul bugün 31, Ankara 35, İzmir 35, Antalya 31, Sivas 34, Trabzon 27, Iğdır 37 derece.

Yorumlar (0)