Meteoroloji'den yağış uyarısı! İl il hava sıcaklıkları

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 6 Kasım 2023 Pazartesi gününe ilişkin hava durumu tahminlerini paylaştı. Bazı illerde kuvvetli sağanak yağışın etkili olacağı aktarıldı. İşte yurt genelinde bugün için beklenen hava durumu tablosu...

YAŞAM 06.11.2023, 08:15 Hakan Öksüz
Meteoroloji'den yağış uyarısı! İl il hava sıcaklıkları

Meteoroloji'den gelen son tahminlere göre bugün yurdun büyük kesiminde hava parçalı ve yer yer çok bulutlu olacak. Bazı illerde yağış bekleniyor. Doğu ve Batı Karadeniz, Ege'nin güney kıyıları, Adana, Isparta, Ardahan ile Ordu kesimlerinde sağanak yağış bekleniyor.

Yerel sağanak yağışların Balıkesir'in batı ilçeleri, Hatay kıyıları ile Çanakkale'nin güneyinde de etkili olması bekleniyor.

Kuvvetli yağış beklenen iller

Artvin ile Rize'de ise yağışların yer yer kuvvetli olacağı öngörülüyor. Kuvvetli yağışlar nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşlardan dikkatli olmaları istendi.

Sabah ve gece saatlerinde yurdun doğu ve iç bölgelerinde sis ve pus görüleceği kaydedildi. Çoğunlukla batı ve güneyden esecek rüzgar, zaman zaman orta kuvvette olacak.

Yurt genelinde hava sıcaklığı

Peki hava sıcaklığı nasıl olacak? Yurt genelinde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde kalacak. İstanbul'da hava sıcaklığı 24, Ankara'da 21, İzmir'de 27, Antalya'da 25, Adana'da 28, Diyarbakır'da 22, Trabzon'da 24 ve Hakkari'de 17 derece olacak.

Yorumlar (0)