Meteoroloji'den sarı ve turuncu kodlu uyarı: Kuvvetli yağışa dikkat!

Meteoroloji'den gelen bilgilere göre bugün yurdun bazı kesimlerinde gök gürültülü sağanak ve yerel kuvvetli sağanak yağış bekleniyor. 9 ile sarı, 4 ile turuncu kodlu uyarı veren Meteoroloji, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı uyardı.

YAŞAM 12.11.2023, 09:56 Hakan Öksüz
Meteoroloji'den sarı ve turuncu kodlu uyarı: Kuvvetli yağışa dikkat!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 12 Kasım 2023 Pazar gününe ilişkin hava tahminlerini paylaştı. 9 ile sarı, 4 ile turuncu kodlu uyarı veren Meteoroloji, kuvvetli yağış beklenen bölgeleri sıraladı.

Bu bölgelerde yağış var

Meteoroloji'den gelen bilgilere göre Akdeniz'in batısı, Marmara, İç Anadolu'nun kuzeybatı kesimleri, Ege, Orta ve Batı Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Hakkari, Şırnak, Siirt, Bitlis, Van, Kırıkkale ve Yozgat'ta gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Kuvvetli yağış beklenen bölgeler

Kuvvetli yağış beklenen bölgeleri sıralayan Meteoroloji; yıldırım, ani sel, kısa süreli fırtına ve ulaşımda aksamalara karşı uyardı. Batı Karadeniz, Ankara, İzmir, Yalova, Bursa, Sakarya, Muğla, Kocaeli, Çankırı, Aydın, Antalya'nın doğusu ve Manisa'da yağışların yerel kuvvetli olacağı öngörülüyor.

Hava sıcaklığı nasıl olacak?

Yağış beklenen bölgelerde hava sıcaklığı biraz düşecek. Yurt genelinde hava sıcaklıkları, mevsim normallerini üzerinde kalmaya devam edecek.

Yorumlar (0)