Meteoroloji'den o bölgelere yerel sağanak ve kuvvetli rüzgar uyarısı!

Meteoroloji'den alınan bilgilere göre bugün yurdun 3 bölgesinde yerel sağanak bekleniyor. Marmara ve Ege'de etkili olacak kuvvetli rüzgar nedeniyle vatandaşlara uyarı yapıldı. Peki hava sıcaklığı nasıl olacak? İşte detaylar...

YAŞAM 26.08.2023, 09:15 Hakan Öksüz
Meteoroloji'den o bölgelere yerel sağanak ve kuvvetli rüzgar uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 26 Ağustos 2023 Cumartesi gününe ilişkin hava durumu tahminlerini paylaştı. Tahminlere göre öğle saatlerinden sonra bazı bölgelerde yerel sağanak yağışlar görülecek.

Bu bölgelerde yerel sağanak bekleniyor

Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Manisa'nın batısı, Aydın ve İzmir'in denizden uzak bölgelerinde yerel sağanak ile gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Bu yağışların Orta ve Doğu Toroslar'da da etkili olacağı kaydedildi.

Hava sıcaklığı nasıl olacak?

Aktarılan bilgilere göre hava sıcaklığı, mevsim normalleri üzerinde seyretmeye devam edecek.  İstanbul ortalama 32, Edirne 37, Ankara 33, İzmir 34, Antalya 31, Bartın 33, Trabzon 29, Erzurum 27 ve Şanlıurfa 37 derece olacak.

Marmara ve Ege'de kuvvetli rüzgar

Ege'nin kuzey kesimleri ve Marmara'da rüzgar, kuzeyli yönlerden zaman zaman orta kuvvette, bazen de kuvvetli (30-60 km/saat) esecek. Yurdun güney kesimlerinde ise rüzgarın batı ve güneyden esmesi bekleniyor.

Yorumlar (0)