Meteoroloji'den o bölgelere kuvvetli yağış uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarın İç Anadolu ile Akdeniz'de beklenen kuvvetli ve çok kuvvetli yağışlara karşı uyarıda bulundu. Akdeniz'de hortum riskine dikkat çekildi.

YAŞAM 17.11.2023, 17:13 18.11.2023, 13:16 Hakan Öksüz
Meteoroloji'den o bölgelere kuvvetli yağış uyarısı!

Meteoroloji, yarın (cumartesi) bazı bölgelerde beklenen gök gürültülü sağanak yağışa karşı uyardı. Öğle saatlerinde Eskişehir'de başlayacak kuvvetli yağışların, akşam saatlerinden sonra İç Anadolu Bölgesi geneline yayılacağı kaydedildi. İç Anadolu'daki sağanağın, pazar sabahı etkisini yitireceği öngörülüyor.

Akdeniz'de yağış beklenen iller

Yarın Akdeniz Bölgesi'nde de yer yer gök gürültülü sağanak bekleniyor. Antalya'da öğle saatlerinde etkisini gösterecek sağanak, akşam saatlerinden sonra Adana, Isparta, Mersin ve Burdur'da etkili olacak.

Antalya'nın doğusuna "çok kuvvetli" yağış uyarısı

Akdeniz'de yarın gece saatlerinden sonra Kahramanmaraş, Osmaniye ve Hatay civarında kuvvetli yağış bekleniyor. Antalya'nın doğu ilçelerinde yağışların "çok kuvvetli" olabileceği tahmin ediliyor. 

Kar geliyor, hortum riski var

2000 metre üzerindeki bölgelerde yağışın yer yer kara dönebileceği kaydedildi. Kuvvetli yağışlardan dolayı hortum, ani sel ve yerel dolu yağışı gibi olumsuzlukların yaşanabileceği aktarıldı.

Yorumlar (0)