Meteoroloji'den kuvvetli yağış ve fırtına uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, haftanın ilk günü yurtta beklenen hava durumuna ilişkin tahminlerini paylaştı. Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli yağışın beklendiği, Batı Karadeniz'de ise rüzgarın akşam saatlerinde fırtınaya döneceği öngörüldü. İşte bölgelere göre hava sıcaklığı değerleri...

YAŞAM 18.09.2023, 09:11 Hakan Öksüz
Meteoroloji'den kuvvetli yağış ve fırtına uyarısı

Meteoroloji'den alınan bilgilere göre bugün yurdun kuzeydoğu kesiminde gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Artvin'in kuzey ilçeleri ile Rize çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olacak yağışların zaman zaman çok kuvvetli (21-75 kg/m2) gök gürültülü sağanak yağış şeklinde düşeceği kaydedildi.

Sel riski var

Çok kuvvetli yağış nedeniyle ani su baskını, sel, yıldırım, heyelan ve ulaşımda aksama gibi sorunların yaşanabileceği bildirildi. Ağrı'nın güney kesimlerinde de gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Yurdun diğer bölgelerinde havanın açık ve az bulutlu olması bekleniyor.

Bölgelere göre hava sıcaklığı 

Peki hava sıcaklıkları nasıl olacak? Hava sıcaklıkları bugün yurdun güney ve batısında mevsim normallerinin 2-4 derece üzerinde olacak. Diğer bölgelerde sıcaklık değerleri, mevsim normalleri civarında seyredecek. Salı günü itibarıyla yurdun kuzeydoğusu ve iç bölgelerde de hava sıcaklığı bir miktar artacak.

Batı Karadeniz'de fırtına uyarısı

Marmara, Batı Karadeniz, Ege'nin kuzeyi ile kıyı kesimlerinde rüzgarın kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) eseceği tahmin ediliyor. Bu akşam saatlerinden sonra Batı Karadeniz'de etkisini artıracak rüzgar, 8 kuvvetine (50-75 km/saat) çıkabilecek. Salı sabahı ilk saatlerde rüzgarın etkisi dinecek.

Yorumlar (0)