Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısı: Sel ve su baskını

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü, son dönemde sıcak günlerin yaşandığı Marmara Bölgesi'nde, sağanakların geri geleceğine yönelik açıklama yaptı ve vatandaşların tedbirli olmaları konusunda uyarılarda bulundu.

YAŞAM 19.08.2021, 09:28 20.08.2021, 09:06
Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısı: Sel ve su baskını

Gök gürültülü ve şiddetli yağışlar Marmara Bölgesi'ne geri dönüyor.

“Önlem alın” uyarısı

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü, hava durumuna ilişkin açıklamalar yaptı. Marmara Bölgesi'nde hava sıcaklıklarının 1-3 derece azalacağını ve yağış beklendiğini açıklayan yetkililer, yaşanabilecek sel, heyelan, dolu, yıldırım, su baskını gibi çeşitli olumsuzluklara yönelik uyarılarda bulundu.

Yapılan açıklamada, akşam saatlerinden itibaren Sakarya çevresinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yaşanacağı ve yerel kuvvetli ve zaman zaman çok kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Parçalı ve zaman zaman çok bulutlu havanın etkili olacağı bölgede sabah saatlerinden başlamak üzere Yalova, Sakarya, Kocaeli, İstanbul, Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak beklendiği bildirildi.

Kuvvetli yağışların neden olabileceği sel, heyelan, kuvvetli rüzgar ve fırtına, su baskını, dolu, yıldırım ve ulaşımda aksama gibi çeşitli olumsuz durumlara karşı tedbirli olunması çağrısı yapıldı.

Yorumlar (0)