Meteoroloji'den çifte uyarı: Hem kuvvetli yağış ve hem rüzgar!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün kuvvetli yağış beklenen bölgeleri sıraladı. 4 il için sarı kodlu uyarı veren Meteoroloji, gök gürültülü sağanak yağış ve kuvvetli rüzgar uyarısında bulundu. Peki hava sıcaklığı nasıl olacak? İşte detaylar...

YAŞAM 09.11.2023, 08:42 09.11.2023, 09:22 Hakan Öksüz
Meteoroloji'den çifte uyarı: Hem kuvvetli yağış ve hem rüzgar!

Meteoroloji'den gelen uyarılara göre bugün yurdun bazı bölgelerinde gök gürültülü sağanak yağış etkili olacak. Düzce, Zonguldak, Bartın ve Kastamonu'ya sarı kodlu uyarıda bulunan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yağış beklenen bölgeleri sıraladı.

Bu bölgelerde yağış var

Aktarılan bilgilere göre Ege'nin kıyıları ve kuzey kesimleri, Marmara'nın doğusu ile güneyi, Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatı bölgeleri, Yozgat, Kırşehir ile Hatay'da sağanak yağış bekleniyor. 

Kuvvetli yağış beklenen bölgeler

Yağışların sabah saatlerinde İstanbul, İzmir, Çanakkale, Sakarya, Balıkesir, Yalova ve Manisa'da yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde düşeceği kaydedildi. Kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışlar, öğle saatleri itibarıyla Doğu Karadeniz'e kayacak. 

Kuvvetli rüzgar uyarısı

Rüzgarın Orta ve Doğu Karadeniz'de kuzeyli yönlerde zaman zaman kuvvetli (40-60 km/saat) eseceği kaydedildi. Yurdun güneydoğusunda ise güneyli yönlerden ara sıra orta kuvvette rüzgar esecek. Kuvvetli yağışların ve rüzgarların yol açabileceği olumsuzluklara karşı tedbirli olmak gerekiyor.

Karadeniz ile Marmara'da hava sıcaklığı düşüyor

Peki hava sıcaklığı yurt genelinde nasıl olacak? Kuvvetli yağışların görüleceği Karadeniz ile Marmara'da hava sıcaklıkları düşecek. Yurdun diğer bölgelerinde önemli bir değişim yaşanmayacak. 

İstanbul'da hava sıcaklığı 18 dereceye inecek. Hava sıcaklığı Ankara'da 20, İzmir'de 22, Antalya'da 25, Adana'da 26, Sivas'ta 19, Trabzon'da 24, Van'da 14 derece olacak.

Yorumlar (0)