Meteoroloji'den 66 il için uyarı: Kuvvetli yağış, kar, tam fırtına!

Meteoroloji'den aktarılan bilgilere göre bugün yurdun büyük kesiminde kuvvetli yağış ve fırtına bekleniyor. Bazı bölgelerde rüzgarın tam fırtınaya döneceği bildirildi. Karla karışık yağmur ve kar beklenen bölgeler sıralandı. Meteoroloji'den 66 ile sarı ve turuncu kodlu uyarı geldi. Peki hava sıcaklığı nasıl değişecek? İşte detaylar...

YAŞAM 18.11.2023, 09:12 Hakan Öksüz
Meteoroloji'den 66 il için uyarı: Kuvvetli yağış, kar, tam fırtına!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 18 Kasım 2023 Cumartesi günü 66 il için sarı ve turuncu kodlu uyarı verdi. Meteoroloji'den aktarılan bilgilere göre bugün Van, Iğdır, Trabzon, Rize ve Artvin kıyıları hariç tüm ülkede yağış bekleniyor.

Kuvvetli yağış beklenen bölgeler

Marmara, İç Anadolu, Orta Karadeniz'in iç bölgeleri, Batı Karadeniz, Ege, Doğu Anadolu'nun batı kesimleri ve Güneydoğu Anadolu'da kuvvetli sağanak bekleniyor. Antalya'nın doğu ilçelerinde ise yağış yer yer çok kuvvetli olacak. Yağışlardan dolayı su baskını ve sel gibi olumsuzlukların yaşanabileceği kaydedildi.

Karla karışık yağmur ve kar

Bugün yurdun bazı kesimleri karla tanışacak. Batı Karadeniz'in yüksekleri, Kayseri, Eskişehir,  Bilecik, Kırklareli, Bursa, Kütahya, Afyonkarahisar ve Sivas'ın yükseklerinde görülecek karla karışık yağışlar, zaman zaman kara dönecek.

Tam fırtına uyarısı!

Ege kıyıları ile Marmara'da güney kuzeybatı yönlerden esecek rüzgar, yer yer kuvvetli olacak. Ege ile Marmara'da fırtına şeklinde esecek rüzgar, Doğu Karadeniz'in iç bölgeleri, İç Anadolu'nun güneyi ile Doğu Anadolu'nun batı kesimlerinde yer yer tam fırtınaya (80-110 km/saat) dönecek.

Yurt genelinde beklenen hava sıcaklıkları

Peki hava sıcaklığı nasıl olacak? Yurdun batısı ve güneyinde hava sıcaklığında hissedilir derecede düşüş olacak. Bu bölgelerde hava sıcaklığı 2 ila 10 derece düşecek. Yurdun iç kesimleri ile kuzeyinde ise lodos etkisiyle birlikte hava 2 ila 4 derece ısınacak.

Yorumlar (0)