Meteoroloji'den 12 ile sarı ve turuncu kodlu uyarı: Kuvvetli yağış ve tam fırtına!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü; 4 il için turuncu, 8 il için sarı kodlu uyarıda bulundu. Kuvvetli yağış ve tam fırtına beklenen iller sıralandı. İşte 4 Kasım 2023 Cumartesi gününe ilişkin hava durumu tahminleri...

YAŞAM 04.11.2023, 09:18 Hakan Öksüz
Meteoroloji'den 12 ile sarı ve turuncu kodlu uyarı: Kuvvetli yağış ve tam fırtına!

Meteoroloji'den gelen uyarılara göre bugün öğle saatlerinden sonra Trakya'dan yurda girecek olan kuvvetli sağanak yağış, akşam saatleri itibarıyla Trakya geneli ile Ege'de etkisini gösterecek. Yerel sağanak yağış, İstanbul'da da etkili olacak.

Kuvvetli yağış beklenen iller

Akşam saatleri itibarıyla Edirne, Kırklareli, Çanakkale ve İzmir'de kuvvetli yağış bekleniyor. Kuvvetli yağışlardan dolayı ani sel ve su baskını gibi olumsuzlukların yaşanabileceği kaydedildi.

Bursa ile Manisa'nın batı ilçelerinde de yerel sağanak yağış etkisini gösterecek. Kuvvetli yağış, gece saatlerinde Muğla'ya kayacak.

Kuvvetli rüzgar ve tam fırtına uyarısı

Yağışın görüleceği bölgelerde kuvvetli rüzgar da etkili olacak. Rüzgarın, Ege kıyıları ve Marmara'da güneyli yönlerden kuvvetli (50-70 km/saat) esmesi bekleniyor.

Trakya ile Çanakkale'de ise rüzgar yer yer tam fırtınaya (80-100 km/saat) dönecek. Kuvvetli rüzgarların, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi gibi olumsuzluklara yol açabileceği uyarısı yapıldı. 

Turuncu ve sarı kodlu uyarı verilen iller

Meteoroloji Genel Müdürlüğü; Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Çanakkale için turuncu kodlu uyarıda bulundu. İstanbul, Kocaeli, Yalova, Bursa, Balıkesir, İzmir, Manisa ve Aydın için ise sarı kodlu uyarı verildi.

Yurt genelinde hava sıcaklığı

Peki yurt genelinde hava sıcaklığı nasıl olacak? Aktarılan bilgilere göre bugün yurdun kuzey, doğu ve iç kesimlerinde hava sıcaklığı 2 ila 5 derece yükselecek. Diğer bölgelerde önemli bir değişiklik beklenmiyor.

Yorumlar (0)