Meteoroloji 11 kenti sarı kodla uyardı: İşte bazı illerdeki hava durumları

Meteoroloji’den yayımlanan verilere göre, İstanbul başta olmak üzere bugün 11 ilde kuvvetli yağış bekleniyor.

YAŞAM 02.11.2023, 08:31 Şeyda Gül
Meteoroloji 11 kenti sarı kodla uyardı: İşte bazı illerdeki hava durumları

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 2 Kasım Perşembe gününe ilişkin yayımladığı son hava tahmini raporunda 11 kente sarı kod ile kuvvetli yağış uyarısında bulundu. Buna göre, ülke genelinde yağışlar bekleniyor. Yağışların Trakya, İstanbul, Kocaeli, Yalova, Bursa, Çanakkale, Balıkesir, İzmir ve Manisa çevrelerinin yanı sıra Aydın'ın kıyı kesimleri ve Muğla'nın batı kıyı kesimlerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması öngörülüyor.

Meteoroloji'den, olumsuzluklara karşı uyarı

Sağanak beklenen bölgelerde oluşabilecek olumsuzluklara karşı uyaran Meteoroloji, “Sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, Ege kıyılarında hortum riski, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olun” uyarısında bulundu.

5 büyükşehirde beklenen hava durumu

İstanbul

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilen İstanbul’da, yağışların öğle saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor.

Ankara

Başkentin ise bugün parçalı ve çok bulutlu bir havaya hakim olması bekleniyor ve öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Bursa

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilen Bursa’da, yağışların öğle saatlerinden sonra kuvvetli olması öngörülüyor.

İzmir

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği öngörülen İzmir’de yağışların öğle saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor.

Antalya

Antalya’da ise parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı bir hava tahmin ediliyor.

Yorumlar (0)