Mart karı, Samsun’da kartpostallık manzaralar oluşturdu!

Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Samsun’da ‘Mart kapıdan baktırır’ atasözü gerçek oldu. Bahar aylarının ortasında yağan kara şaşıran Samsun halkı, yağan karın tadını çıkardı!

YAŞAM 24.03.2021, 17:34 25.03.2021, 09:12
Mart karı, Samsun’da kartpostallık manzaralar oluşturdu!

"Mart kapıdan baktırır, kazma kürek yaktırır” atasözü, Karadeniz Bölgesi’nde bulunan Samsun’da gerçek oldu. Tamamen beyaza bürünen kent, yoğun kar yağışı altına girdi. Beyaz örtünün altına giren kentte kartpostallık görüntüler oluşurken, kentin yüksek kesimleri de bembeyaz oldu.

Kartopu oynamaya çıkanlar oldu

Yükseklerde kar, neredeyse 25 santimetrelik bir kalınlığa ulaştı. Kentteki normal yaşamı olumsuz derecede etkileyen kar, birçok kişiyi de sevindirdi. Sevinenler, şaşıranlar ve kızanların bir arada olduğu kar yağışında, güzel manzaralar belirdi. 24 Mart karı, birçok vatandaşı sokakta kartopu oyununa çıkarırken, kimileri de karda güreş tutmaya başladı.

Türk bayrağı ile güzel bir görüntü ortaya çıktı

Özellikle kar yağışı, Türkiye'nin en büyük Türk bayrağının bulunduğu ve bir akaryakıt istasyonunda bulunan mekanda da çok enteresan bir görüntü oluşturdu. Ayrıca Samsun’un Kavak ilçesi sakinleri ise kar yağışına şaşırdıklarını belirterek, özellikle bu durumun çiftçi için çok güzel olduğundan söz ettiler.

Yorumlar (0)