Markete arabayla gidene 3 bin 500 lira ceza!

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgede, marketlerin 23 ve 24 Nisan günleri saat 14.00'e kadar açık olacağı fakat vatandaşların en yakın markete araçsız gidip gelebileceği ifade ediliyordu. Bugün bu kurala dikkat etmeyen vatandaşlardan birine 3 bin 500 lira ceza kesildi. 

YAŞAM 24.04.2020, 16:15 24.04.2020, 16:22
Markete arabayla gidene 3 bin 500 lira ceza!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni tip koronavirüs (Covid-19) önlemleri dâhilinde duyurduğu 4 günlük sokağa çıkma yasağının ikinci gününde, Bursa'da cadde ve sokakların boş kaldığı görüldü.

Vatandaşların genellikle sokağa çıkma yasağa uyduğu şehirde, polis ekipleri tarafından yol kontrolleri gerçekleştirildi. Kontroller esnasında izin belgesine sahip olan araçlara geçiş izni verilirken, izin belgesine sahip olmayanlara ceza kesildi. 

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgede, marketlerin 23 ve 24 Nisan günleri saat 14.00'e kadar açık olacağı fakat vatandaşların en yakın markete araçsız gidip gelebilebileceği ifade ediliyordu. Söz konusu kurala uymayarak marketlere arabayla giden vatandaşlar, polis ekiplerin kontrolleri esnasında ceza yedi.

Atatürk Caddesi'nde denetim yapan polis ekipleri, otomobil sürücüsü Okan Uğur'a neden evden çıktığını sordu. Yaklaşık 2 kilometre mesafede bulunan evinden markete gitmek üzere çıktığını belirten Okan Uğur'a 3 bin 150 lira ceza kesildi. 

Polis, sürücü Okan Uğur'a marketlere gidilmesinde sorun olmadığını fakat en yakın markete araçsız gidilmesi gerektiğini söyledi.

Yorumlar (0)
10
açık