Mahallenin tacizci nöbeti: Yakalanan tacizci tutuklandı

Kocaeli’nde kadınları ve bir genç kızı taciz eden şüpheli, mahallelinin nöbet tutması neticesinde yakalandı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan zanlı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

YAŞAM 22.08.2023, 13:07 23.08.2023, 09:13 Şeyda Gül
Mahallenin tacizci nöbeti: Yakalanan tacizci tutuklandı

Kocaeli'nin İzmit ilçesinde 3 gün boyunca geldiği Mehmet Ali Paşa Mahallesi'nde kadınları ve genç kızı taciz eden şüpheli şahıs, mahalleli ve polisin ortak çalışmasıyla yakalandı. 20 yaşındaki madde bağımlısı olduğu iddia edilen şüpheli, geçen cumartesi günü kentte girdiği markette bir kadını taciz etti. Kadının korkup kaçmasının ardından şahıs, bakkala ekmek almaya gelen 14 yaşındaki kız çocuğunu da taciz etti. 14 yaşındaki kız da koşarak komşu esnaflara sığınırken şüpheli şahıs olay yerinden kaçarak uzaklaştı.

Tacizine Pazar günüde devam eden zanlı, tekrar marketçi kadını taciz etti ancak yakalanamadı.

Mahalleli nöbete başladı

Tacizlerin ardından vatandaşlar, zanlıyı yakalamak için mahallede nöbet tutmaya başladı. Zanlının dün tekrar mahalleye geldiğini fark eden mahalleli, önce şüpheliyi yakaladı sonra elinden kaçırdı. Karışıklıktan faydalanarak olay yerinden uzaklaşan şüphelinin peşine mahallelinin yanı sıra polis ekipleri de düştü.

Tacizci gözaltına alındı

Motosiklet ile zanlıyı takip eden Ömer Karagöl, yaklaşık 2 kilometre uzaklıkta şahsı fark ederek durumu emniyet yetkililerine bildirdi. Olay yerine gelen İzmit ilçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri zanlıyı gözaltına alarak önce hastaneye ardından ise polis karakoluna götürüldü. İfadesinin alınmasının ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilen zanlının, Gaziantep'ten geldiği ve cezaevinden denetimli serbestlikle çıktığı öğrenildi.

Kızımı taciz etti

Taciz edilen kızın babası Metin B. yaptığı açıklamada Cumartesi günü madde bağımlısı şahısın mahalledeki bakkala saldırdığını ve bakkaldaki kadını taciz ettiğini söyledi. Kadının bakkalı bırakıp kaçmak zorunda kaldığını söyleyen baba, konudan habersiz olarak kızını ekmek almaya yolladığını ve kızının bakkalda tacizci şahısla karşılaştığını anlattı. Şahısın kızını taciz etmeye kalkıştığını belirten baba, “Kızım komşu esnafa koşarak oraya sığınıyor. Şahıs komşu esnafa giderek taciz etmek için kızımı istiyor, hakaret ediyor. Komşu esnaflar kızımı bana getirerek durumu anlattı. Şahsın motorla arkasından gittim yakaladım ancak elimden kaçırdım. Pazar günü tekrar bakkalda çalışan kadını taciz ediyor ve bugün tekrar mahalleye gelince yakalandı” dedi.

Nöbet tuttuk

Kaçan şahsı takip eden ve durdurmayı başaran Ömer Karagöl ise açıklaması 2 gündür nöbet tutarak şahsı yakalamaya çalıştıklarını söyledi. Bugün şahıs tekrar gelince arkadaşlarının yakaladığını ancak ellerinde kaçırdıklarını belirten Karagöl, “Motorla peşinden gittim 2 kilometre uzakta durakta yakaladım. Polise haber verdim ve gözaltına alındı” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)