Londra'da 'patlama sesi' paniği!

İngiliz havayolu şirketi Jet2’nin Londra-Dalaman seferini yapan Airbus 321 tipi uçak, kadın bir yolcunun uçuşta olay çıkarınca 2 Typhoon savaş uçağı, geri dönen yolcu uçağının Londra'ya inişine kadar eşlik etti. Savaş uçaklarının ses hızını geçince sonik patlama meydana geldi. Londralılar, patlamanın etkisiyle kısa bir panik yaşadı.

YAŞAM 23.06.2019, 18:01 Hakan Öksüz
Londra'da 'patlama sesi' paniği!

Londra’nın Stansted Havalimanı’ndan dün yerel saatle 19:45’de Dalaman’a gelmek üzere havalanan LS1503 sefer sayılı İngiliz havayolu şirketi Jet2 uçağında kalkıştan yaklaşık 40 dakika sonra aşırı alkollü olduğu bertilen bir yolcu olay çıkardı. 

Yolcuların polise verdiği bilgilere göre 25 yaşındaki kadın yolcu yerinden kalkarak diğer yolcuları tehdit etti. Kabin ekibinin tüm uyarılarını görmezden gelen yolcu, çığlık atarak Airbus 321-211 tipi uçağın kokpitine koştu. 

Kokpitin kapısını açmaya çalışan ve kabin ekibine de saldıran kadın yolcu, diğer yolcuların da yardımıyla kontrol altına alındı. Bu esnada da G-POWU kuyruk tescilli uçağın kaptan pilotu, kalkış yaptığı Stansted Havalimanı Hava Trafik Kontrol Merkezi ile irtibata geçerek yardım çağrısında bulundu ve geri döneceği bilgisini paylaştı.

LONDRA HALKI TEDİRGİN OLDU

Yardım çağırısı üzerine Kraliyet Hava Kuvvetleri’ne (RAF)  ait 2 Typhoon savaş uçağı RAF Coningsby Üssü’nden havalandı. Savaş uçakları, saat 20:45’de Londra Stansted Havalimanı’na iniş yapan yolcu uçağının inişine kadar eşlik etti. 

Bu esnada savaş uçaklarının ses hızını geçmesiyle sonik patlama meydana geldi. Sesin şiddetiyle Londra sakinleri de panik yaşadı. Birçok kişi, acil yardım numarasını arayarak patlama sesi duydukları ihbarında bulundular. Uçak iniş yaptıktan sonra kabine giren polisler kadını gözaltına aldı.

Yorumlar (0)
açık