Kuyuda kan donduran kanıt

Kayseri'ye bağlı Melikgazi ilçesindeki dağlık bölgede bir çobanın boş vaziyetteki su kuyusunda şans eseri bulduğu insan kemiklerinin, 21 sene evvel kaybolan bir kadına ait olabileceği belirtildi.

YAŞAM 28.05.2022, 19:17 29.05.2022, 14:52 Koray
Kuyuda kan donduran kanıt

Altınoluk Mahallesi'ndeki Yılanlı Dağı'nda bir çoban, hayvanlarını merada otlattığı esnada boş vaziyetteki su kuyusunda kemik parçaları görmesi üzerine durumu yetkililere ihbar etti. 

2001'de kayıp başvurusunda bulunulmuş

İhbar üzerine kuyunun bulunduğu bölgeye yönlendirilen itfaiye ve güvenlik ekiplerinin kuyudan çıkardığı kemikler ile bir çanta ve çantanın içerisinden çıkan Ayşe Kavak'a ait olan kimlik detaylı bir şekilde incelenmek üzere polis karakoluna götürüldü.

Cinayet Büro Amirliği personellerinin araştırmasında, kimliği bulunan kadının ailesi tarafından 2001 yılında kayıp başvurusunda bulunulduğu belirtildi.

Kemikler adli tıpa gönderilirken, olaya ilişkin tahkikat başlatıldı.

Görgü tanığı konuştu

Diğer taraftan, bölgede ikamet eden Mehmet Karakaş adlı yurttaş, basın mensuplarına, çobanın ihbarda bulunması üzerine itfaiye ve güvenlik ekiplerinin, kuyuda bulunan özel eşyaları ve kemik parçalarını incelediğini dile getirdi. 
 

Yorumlar (0)
30
parçalı az bulutlu