Kumalığı kabul etmeyince cinayete kurban gitti!

Adana'da bir şahıs, kuma olarak gitmeyen genç kadını önce uçurumdan attı, sonra başından taşla ezerek öldürdü. Olay sonrası Suriye'ye kaçma planı yapan iki şüpheli polis tarafından yakalandı.

YAŞAM 21.02.2020, 23:29 Burak!
Kumalığı kabul etmeyince cinayete kurban gitti!

Adana'nın Pozantı ilçesinde evli olan O.Ç., Şanlıurfa'da yaşayan Zeliha Armağan ile evlenmek istedi. Kuma gitmeyi kabul etmeyen genç kadın, İzmir'e akrabalarının yanına kaçtı.

O.Ç. kayınbabası H.Ç. ile İzmir'e giderek genç kadını evlenmek için ikna etmeye çalıştı.

İkna olmayan kadını uçurumdan aşağıya attı

H.Ç. ile O.Ç. genç kadını alıp otomobil ile Şanlıurfa'ya gitmek üzere yola çıktı. Zeliha Armağan ikna olmayınca O.Ç., Adana'nın Pozantı ilçesinde arabayı durdurarak kadını uçurumdan aşağı attı.

Başını taşla ezerek öldürdü

Katil, bir süre sonra Armağan'ın yanına gidip ölüp ölmediğini kontrol etti. Genç kadının ölmediğini fark eden O.Ç., Armağan'ın başını taşla ezerek öldürdü. Daha sonra da zanlılar olay yerinden ayrıldı.

Zeliha Armağan'ın cesedi bulundu

M.Ç. isimli kişi Şanlıurfa'da polis merkezine giderek akrabası O.Ç.'nin Zeliha Armağan'ı öldürdüğünü iddia etti. M.Ç.'nin verdiği adreste ve O.Ç.'nin otomobilinin Plaka Tanıma Sistemi kayıtlarından yapılan aramalarda Armağan'ın cesedi bulundu.

Suriye'ye kaçacaklardı

Emniyet Güçleri, zanlıları bulmak için çalışma başlattı. Kadının cesedi ise otopsi için adli tıp kurumu morguna kaldırıldı.

Adana polisi kısa sürede zanlıların, Şanlıurfa'da olduğunu ve Suriye'ye kaçma planı yaptıklarını tespit ederek, iki kişiyi yakaladı.

Zanlılar, sorguları alınmak üzere Adana'ya getirildi.

Yorumlar (0)
16
parçalı az bulutlu