Kovid-19’da başarılı şehirlerimiz arasındaydı…30 gün sonra yeni vaka!

Koronavirüsle mücadelenin başarılı illerinden Artvin'de 30 gün sonra yeni vakalar ortaya çıktı. Test sonuçları pozitif çıkan 4 vatandaş, hastanede tedavi altına alındı. Koronavirüs vakasının 30 gündür görülmediği Artvin’de korkulan oldu, ilde yeni vakalar görülmeye başlandı.

YAŞAM 22.05.2020, 18:32 Hanife
Kovid-19’da başarılı şehirlerimiz arasındaydı…30 gün sonra yeni vaka!

Yeni, tip koronavirüsle (Covid-19) mücadelede başarılı iller arasında gösterilen Artvin’de 4 kişinin Covid-19 test sonucu pozitif çıktı.

Borçka ilçesinde koronavirüs semptomları gösteren bir vatandaş hastaneye başvurdu. Yapılan test sonuçlarının pozitif çıkmasını ardından kişinin ailesine yapılan testlerde 3 kişide daha koronavirüs tespit edildi.

4 vatandaş Artvin Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınırken, temasta bulunduğu kişiler ise filasyon taraması kapsamında belirlenmeye çalışılıyor.

Virüste cenazeden geldi şüphesi!

Vakalarla ilgili yapılan ilk araştırma neticesinde Bursa’dan Borçka’ya cenaze getiren 3 kişinin virüsü yakınlarına bulaştırdığı şüphesi üzerinde durulurken, yapılan test sonuçları şüpheleri doğruladı ve vakaların Bursa'dan geldiği tespit edildi. Cenaze merasimi ve sonrasında oluşan sosyal ortamlar nedeniyle kalabalık bir temas listesinin olduğu belirlenirken, ilk planda ilde 23 kişi karantina altına alındı.

Virüs taşıyıcısıymış gibi hareket edin

Başta il dışından gelenler olmak üzere tüm vatandaşların, virüs taşıyıcısıymış gibi hareket etmeleri istendi. Sosyal mesafe kuralına uyulması, maskesiz sokağa çıkılmaması ve el hijyenine dikkat edilmesi konusunda uyarılarda bulunuldu.

"Hiçbir şey bitmiş değil" 

30 gündür vakanın görülmediği Artvin’de Vali Yılmaz Doruk ve Belediye Başkanı Demirhan Elçin, halkı rehavete kapılmaması konusunda uyarmış, "Hiçbir şey bitmiş değil" ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar (0)
21
kapalı