Koronavirüs nedeniyle vefat eden hekim böyle uğurlandı!

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) sebebiyle yaşamını yitiren Aile Hekimi Doktor Yavuz Kalaycı için çalıştığı Eyüpsultan Nişanca Aile Sağlığı Merkezi önünde anma töreni gerçekleştirildi. 

YAŞAM 21.04.2020, 16:00
Koronavirüs nedeniyle vefat eden hekim böyle uğurlandı!

Aile Hekimi Doktor Yavuz Kalaycı'nın meslektaşları, ellerinde tuttukları karanfiller ile Eyüpsultan Nişanca Aile Sağlığı Merkezi önünde bir araya geldi. Yavuz Kalaycı'nın fotoğrafını tutan meslektaşları, bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Daha sonra doktorlar ile sağlık çalışanları, Doktor Yavuz Kalaycı'nın çalıştığı masaya karanfil bıraktı.

İstanbul Aile Hekimleri Derneği Başkanı Doktor Kutbettin Demir, gazetecilere yaptığı açıklamada, Doktor Yavuz Kalaycı'nın görev şehidi sayılması gerektiğini kaydetti.

"Yavuz Kalaycı isminin sağlık merkezine verilmesini istedik"

Eyüpsultan Nişanca Aile Sağlığı Merkezi'nin adının "Doktor Yavuz Kalaycı Aile Sağlığı Merkezi" olarak değiştirilmesini istediklerini aktaran Doktor Kutbettin Demir, "İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileriyle bu konuyu görüştük. Onlar da bu şekilde düşüncelerinin olduğunu, bakanlığa bu yönde yazı yazdıklarını ve onay gelince Nişanca Aile Sağlığı Merkezi'nin isminin Dr. Yavuz Kalaycı Aile Sağlığı Merkezi olarak değişeceğini bize beyan ettiler." ifadelerini kullandı. 

"6 ve 10 yaşındaki kız çocukları bize emanet"

Doktor Kutbettin Demir, Doktor Yavuz Kalaycı'nın birer hafta arayla anne ve babasının da yeni tip koronavirüs (Covid-19) sebebiyle vefat ettiğini belirterek, şunları söyledi:

"Doktor Yavuz Kalaycı'nın meslektaşlarına emanet ettiği 6 ve 10 yaşındaki kız çocuklarının bize emanet olduğunu ve o emanete sahip çıkacağımızı, en güçlü şekilde söylemek istiyorum. Hem kendi hem de anne ve babası yakın dönemde hastalandılar. Önce babasını daha sonra annesini kaybetti. Aynı dönemde entübe olarak yaşam mücadelesi verdi. İşini de çok seviyordu, 32 yılık bir hekimdi."

Diğer yandan, Ahbap Derneği Başkanı ve sanatçı Haluk Levent, Doktor Yavuz Kalaycı'nın iki kızına ömür boyu eğitim bursu vereceklerini bildirdi. 

Yorumlar (0)
28
az bulutlu