Korona yasağında sadece ona izin verildi

Yerli ve milli sıcak hava balonu Kapadokya semalarında Türk bayrağı ve Atatürk posteriyle uçtu.

YAŞAM 19.05.2020, 09:18
Korona yasağında sadece ona izin verildi

Kapadokya'da yerli üretim sıcak hava balonu, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle özel uçuş yaptı.

Covid-19 (yeni tip koronavirüs) önlemleri çerçevesinde Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünün aldığı kararla mart ayından beri balon turu gerçekleştirilemeyen Kapadokya bölgesinde, yerli ve millî sıcak hava balonu, alınan özel izinle uçuş gerçekleştirdi.

Gün doğumunda Göreme beldesindeki Kılıçlar Vadisi'ne getirilen yerli ve millî balon, ekipler tarafından özel uçuşunu gerçekleştirmek için hazırlandı.

Yerli ve millî sıcak hava balonu üreten Pasha Balloons Yönetim Kurulu Başkanı Halis Aydoğan, gazetecilere yaptığı açıklamada, kubbe kısmında "İstikbal göklerdedir" yazılı sıcak hava balonuyla 19 Mayıs'ta uçmanın heyecanını yaşadıklarını dile getirdi.

Pasha Balloons Yönetim Kurulu Başkanı Halis Aydoğan duygularını şu şekilde aktardı:

"Koronavirüs sebebiyle balonların uçmadığı böyle bir dönemde, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'na özel bir uçuş gerçekleştiriyoruz. Bugünler umuyorum ki kısa sürede geçecek ve yüzlerce balonla Kapadokya semalarında yine uçacağız. Yerli ve milli üretimimiz olan sıcak hava balonuyla böylesine önemli bir günde uçmanın ayrıca bir mutluluğunu yaşıyoruz."

Pasha Balloons Yönetim Kurulu Başkanı Halis Aydoğan'ın pilotluğunda uçuşunu gerçekleştiren, sepetine Türk bayrağı ve Atatürk posteri asılan balon, yaklaşık 40 dakika boyunca Kapadokya semalarında uçuş yaptı.

Yorumlar (0)
10
açık