Konya'da tekne alabora oldu! 1 kişi öldü

Konya'da tekneleri alabora olan Yakup Kılıç (36) hayatını kaybetti, Dudu A. ve kızları A.A. (12) ile E.A. (8) can yelekleri sayesinde hayatta kaldı ve bir gün sonra arama-kurtarma ekipleri tarafından kurtarıldı.

YAŞAM 23.06.2024, 16:25 24.06.2024, 11:13 Buse Önder
Konya'da tekne alabora oldu! 1 kişi öldü

İnşaat sektörüyle uğraşan Yakup Kılıç, Cuma günü Dudu A. ve onun çocuklarıyla birlikte Beyşehir Gölü'nün kıyısındaki Kuşluca Mahallesi'ne geldi. Kılıç, aracını park ettikten sonra teknesiyle göldeki Aygır Adası'na geçti. Ancak saat 10.00 sıralarında geri dönmek isterken, dört kişinin bulunduğu tekne alabora oldu.

Can yelekleri hayat kurtardı

Tekne alabora olduğunda, çocuklar giydikleri can yelekleri sayesinde su yüzeyinde kalmayı başardı. Anneleri Dudu A. ise çocuklarına tutunarak hayatta kalmaya çalıştı ancak Yakup Kılıç, suda kayboldu.

Aileler, cumartesi günü saat 01.00 sıralarında kayıp başvurusunda bulundu. Başvuru üzerine başlatılan arama çalışmalarında, Kılıç'ın aracı gölün kıyısında bulundu. Jandarma, AFAD ve itfaiye ekipleri, gölde yoğun bir arama çalışması başlattı. Yapılan çalışmalar sonucu Dudu A. ve iki kızı kurtarılarak hastaneye kaldırıldı.

Askeri helikopter ile bulundu

Yakup Kılıç'ı bulmak için bugün askeri helikopter çağrıldı. Helikopterden alınan görüntüler sayesinde saat 13.00 sıralarında Kılıç'ın cansız bedenine ulaşıldı. Kılıç'ın cesedi, otopsi için Beyşehir Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Yorumlar (0)