Konya'da 2,5 milyon TL’lik kurbanlık vurgunu: Çete çökertildi!

Kurbanlık satan kişilerin önce güvenini kazanıp sonra da 2,5 milyon liraya dolandıran Doğan P., ile kardeşi Serkan P. ve bu dolandırıcılara müşteri bulup aracılık yapan Muart T. Polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

YAŞAM 30.06.2022, 17:43 01.07.2022, 16:38 Kübra Özgü
Konya'da 2,5 milyon TL’lik kurbanlık vurgunu: Çete çökertildi!

Kurban Bayramı'na az bir süre kala dolandırıcılara büyük bir darbe daha indirildi. Konya İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesi’nde görev yapan ekipler, geçtiğimiz mart ayı içinde dolandırıldığını ihbar eden 3 hayvan satıcısının başvurusu üzerine arama ve takip çalışmaları başlattı.

Polisler, mağdur vatandaşlara ulaştı

İhbar üzerine Özel bir ekip kurarak titiz bir şekilde çalışmalarını sürdüren polisler, 11 vatandaşın bu şekilde mağdur edildiğini tespit etti ve dolandırılan kişilere ulaşmayı başardı.

Çete üyeleri önce satıcıların güvenini kazandı sonra…

Polis ekipleri, çete üyelerinin önce belediye ve il tarımda tanıdıklarının olduğunu söyleyerek satıcıları telefon ile görüştürüp karşı tarafın güvenlerini kazandıklarını belirledi. Ayrıca şüpheli şahısların, ilçelerdeki köy ve yaylalara giderek hayvanları aldığı tespit edildi.

Yorumlar (0)
22
açık